/X GROTE DIAPRESENTATIE ZUIDLANDTHEATER Pagina 18 INSEKTENLEVEN IN UW TUIN Ook deze winter organiseert Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut in samenwerking met Groei en Bloei afdeling Zeeuws-Vlaanderen en Noord België weer een grote diapresentatie. Ze gaat over het insektenleven in tuinen. Als spreker hebben we deze keer niet bepaald de minste. Pieter Van Breugel uit Veghel, een van Nederlands grootste specialisten op dit terrein is bereid gevonden om voor deze lezing naar Zeeuws-Vlaanderen af te reizen. Volledig ten onrechte hebben veel soorten insekten een slechte reputatie. In het insektenrijk zijn er veel boei ende, fraaie, uitzonderlijke, en grap pige verschijningsvormen, waaraan je veel plezier kunt beleven, ook in je eigen tuin. Het voorpauzeprogramma van deze avond zal bestaan uit een algemeen gedeelte. Diverse groepen van insek ten komen aan de orde, zoals bijvoorbeeld de vlinders en hommels. Aandacht zal er zijn voor een insektenvriendelijke inrichting, biolo gisch beheer en wat kan je o.a. doen voor overwinterende insekten? Na de pauze wordt meer ingegaan op de betekenis die uw tuin kan hebben voor allerlei bijachtigen. Het gaat hier dus niet over honingbijen, maar om solitaire bijen, waarvan er veel soorten zijn met allerlei fraaie kleuren. Wie kent de bijvoorbeeld de slob kousbij, de heggerankbij of de klokjes bijen? Wie de bijenwolf, de wolbijen, de behangersbijen of de maskerbijen? Voor veel mensen zijn bijen maar lastige beesten die soms nog flink kunnen steken ook. Solitaire bijen zijn daarentegen helemaal niet lastig en steken doen ze nagenoeg niet. Wie deze diertjes observeert, zal gefasci neerd raken door hun leefwijze en zal menig boeiend natuurmonument bele ven. Misschien vliegen er al een aantal van deze soorten bij u in uw tuin. Wat kan je doen aan nestgelegenheid voor deze mooie en vriendelijke diertjes? Welke soorten drachtbloemen zijn geschikt? Solitaire bijen zijn een van de specialiteiten van Pieter Van Breugel. Met de vele zelfgenomen en werkelijk schitterende dia's voert hij u mee door de wonderlijke wereld van deze bijen. De toegang voor deze avond zal zowel voor leden als niet leden gratis zijn. Neem dus gerust familie, vrienden en kennissen mee. Datum: Woensdag Tijd: Plaats: 26 maart. 19.30 uur. Zuidlandtheaterj Terneuzen.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 20