JUBILEUMBOEK NOTENKRAKERS. door Adri Paauwe Bij deze Steltkluut hebt u het jubileumboek ontvangen. Het is samengesteld door George Sponselee. Het is voor een groot deel autobiografisch. Op zijn bekende wijze vertelt George over zijn eerste stappen binnen de vereniging en geeft tegelijk een tijdsbeeld van de jaren '50. Vervolgens komen tal van verhalen over zijn natuurbeleving: van hele bijzondere tot heel eenvoudige. Ze gaan over de natuur van de eigen achtertuin en van de streek. Naast zijn eigen belevenissen zijn ook bijdragen opgenomen van anderen; oals enkele artikelen uit de PZC en De Stem van o.a. Lucien Calle en Peter Maas. Het is een boek om achter elkaar uit te lezen. Leden krijgen het boek gratis. Het is ook in de boekwinkel te koop voor f 14,95. Veel leesplezier! P.S. Ter dekking van de kosten van het boek toezending hebben we een acceptgiro ingesloten voor een extra vrijwillige bijdrage! Jawel met een N. De gemeente Hulst werd ook verrast met een notenkraker: hij staat levensgroot in het stadhuis. Oude bomen kun je niet verplanten. Rooien wel. Van Rooyen kan wel vertrekken en elders op nieuw beginnen. Axel wordt toch natuur- en milieustad. Op 31 mei wordt de Zeeland-Natuurmaand 1997 er geopend met een grote manifestatie. Vanzelfsprekend rond de watertoren. Ooit geweten dat George Sponselee in uniform gelopen heeft? Dat moet lang geleden zijn geweest. Hij is er nu een maatje te zwaar voor. Dierenbescherming speelt op (vals) sentiment en gaat de parkeenden voeren. De kinderen en oudjes uit de buurt deden dat al lang. Scholeksters eten geen oud brood. Zorgen voor voldoende kokkels is beter. Overigens geldt voor alle 'wilde vogels': beter het hele jaar een goede leefomgeving met rust en voldoende voedsel, dan een korstje oud brood voor de zwakken. De voorraad acceptgiro's bij de Steltkluut is zeker te groot. Nu zit er vast weer een bij.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 21