KLEINE INVASIE VAN BOOMKLEVERS IN HET NAJAAR VAN 1996 Pagina 6 door Alex Wieland Ik behoor tot één van de gelukkigen die bijna dagelijks (buiten de weekeinden en vakanties om) een boomklever te horen krijg. In Velp, waar mijn school staat, staan zeer veel oude bomen. En oude bomen zijn ideaal voor de boomklever. Vanuit mijn kamer en in de schooltuin (vanuit de klas) hoor je regelmatig boom klevers roepen (een prachtig geluid). Met een klein beetje moeite heb je ze zo in de kijker. Je ziet ze dan vastgeplakt (gekleefd) aan de boomstam de gehele boom afzoeken naar voedsel. In tegenstelling tot de boomkruipers kunnen de boomkle vers zowel naar boven als naar beneden langs de boomstam kruipen. m 1 vogel 1 meer vogels Boomklevers Zeeuws-Vlaanderen, najaar 1997 De boom klever staat bekend als een zeer sterke standvogel. In Zeeuws- Vlaanderen is maar weinig bos of park met oude bomen te vinden. Bovendien liggen de bosjes die er zijn vaak geïso leerd in het polderlandschap. Een boom klever kwam je dan ook bijna nooit tegen. De meeste waarnemingen en broed- gevallen uit het verleden komen uit de omgeving van Clinge/St. Jansteen en Aardenburg (grenzend aan bosgebiedjes in België). Het gaat hierbij om slechts enkele waarnemingen en broedgevallen. De laatste jaren waren er alleen bij Aardenburg regelmatig enkele exem plaren te zien. Dit najaar (juli t/m decem ber 1996) zijn er echter op diverse broedgevallen verwachten. Dan moeten er niet te veel dikke bomen gekapt worden!!!! Meestal gebruiken ze oude spechte gaten en nestkasten om in te broeden. Deze verbouwen ze dan tot een pas sende woning. Hopelijk hebben ze het hier naar de zin, want dan kunnen nog meer natuurliefhebbers van deze mooie vogel en het prachtige geluid genieten. Komt er bij u ook een boomklever in de tuin (voederplank) of ziet u er één of meer op een andere plaats in Zeeuws- Vlaanderen dan kunt u dit aan mij doorgeven. Alvast bedankt!! Met dank aan de waarnemers: E. Taelman, G. Sponselee, F.M. Helmers, H. Castelijns, E. Neve, T. IJsebaert, L. Noens, J. Rijnders, H. van Iwaarden (sr).

de Steltkluut | 1997 | | pagina 8