Door de werkgroep werden meer dan 60.000 vlinders geregistreerd en de waarnemingen worden doorgegeven aan de Vlinderstichting, het Nederlandse en Belgische trekvlinderonderzoek en aan de Beneluxwerkgroep Nachtvlinders. Ook werden er vlinderexcursies gehouden te Hulst, Axel en Lamswaarde en werkten we mee aan de Insekten Doemiddag te St Jansteen. Verder was de werkgroep met een stand present op: de natuur- en milieumarkt te Terneuzen. de Open Biobedrijvendag te Zaamslagveer de Open Dag van Delta Nuts te St Jansteen en de Kinderdierendag te Hulst Ook bezochten we de landelijke bijeenkomst voor vlinderwerkgroepen te Oud-Beijerland en waren we aanwezig op de landelijke dag voor vlinderaars te Wageningen, waar we bij de genomineerde werkgroepen voor de Gouden Vlinder behoorden. Regelmatig verschenen er dankzij Eddy Taelman stukjes over vlinders en veenmollen in de dagbladen en waren er interviews over de Meikever en de invasie van de Distel vlinders op Radio Zeeland te beluisteren. In het verenigingsblad verschenen stukjes over de Meikever, de Rouwmantel en de Distelvlinder en over de nominatie voor de Gouden Vlinder. Wat de vlinders betreft hebben we speciale aandacht geschonken aan de regionaal zeldzame en/of bedreigde soorten. Kritisch blijft de situatie voor het Hooibeestje dat wederom in zeer kleine aantallen alleen op de Axelse Vlakte werd gezien. Een redelijk goed jaar was het voor het Oranjetipje, het Koevinkje, het Bruin blauwtje de Metaalvlinder en de 5-stippige St Jansvlinder. De zeldzame Rouwmantel maakte plaats voor twee zeldzame Keizersmantels en twee Grote vossen en de Koninginnepage liet zich ook nog maar tien keer bewonderen. Voor veel algemene soorten was 1996 maar een matig jaar. Groot koolwitje, Bont Zandoogje, Argusvlinder, Gehakkelde Aurelia, Landkaartje, Dagpauwoog en Kleine Vos werden relatief weinig gezien. Beter ging het met de trekvlinders. Uitzonderlijk waren de aantallen Gamma-uiltjes, Oranje luzernevlinders, Distelvlinders, Kolibriepijlstaarten en Nomophila noctuella's. Bijzonder voor O.Z. Vlaanderen waren de twee waarnemingen het zeldzame trek- vlindertje Heliothis peltigera en de vondst van de rups van de doodshoofdvlinder. Veel aandacht en publiciteit was er voor de verschijning van de niet-ongevaarlijke rupsen van de Processierupsvlinders. Pagina 9

de Steltkluut | 1997 | | pagina 11