Pagina 10 f Dankzij van de viinderstichting ontvangen feromonen ontdekten we nog twee nieuwe soorten wespvlinders in onze streek. De Wilgenwespvlinder- en de Populierenwesp- vlindermannetjes lieten zich verleiden door de lokstoffen en gaven hun verborgen levens wijze prijs. Al met al een enerverend jaar voor de Insektenwerkgroepü! KNOTGROEP. 1996 Was voor de knotgroep opnieuw een uitstekend jaar waarbij de aktiviteiten maar net iets achter bleven bij die van het recordjaar 1995. We geven hier achtereenvolgens de feiten met daarbij ter vergelijking die van 1995 tussen haakjes. Aantal werkdagen 12 (12). Aantal mensen dat een of meerdere dagen meehielp 37 (56). Gemiddeld aantal deelnemers per werkdag 9,1 (10,5). Aantal gewerkte mensuren totaal 674 (740). De volgende personen waren in 1996 binnen de knotgroep aktief: 10 dagen 9 dagen 7 dagen 6 dagen 4 dagen 3 dagen 2 dagen: 1 dag: Robert-Jan. Pepijn en Lucien. Johan, Merijn, Wim. Fons, Jaap W. Bram. Wannes, Elias, Freek, Door, Angelo. Jeroen, Harrie, Sandra, Wivina, Peter. René, Alex, Bart, Jurgen, Francien, Stijn, vriendje Stijn, Jaap H., Eimert, Amy, Annemiek, Jan, Lowie, Toon, Herman, Dorinde, Mark en Rudie. Opvallend is het grote aandeel dat de jongeren van de NJN (Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie) heeft gehad. Uit deze groep is een vaste kern vrijwel steeds van de partij. Hier komt een nieuwe jonge generatie knotters langzaam maar zeker bovendrijven. We kunnen dus de toekomst met enig vertrouwen tegemoet zien! (Kunnen wij het zo zachtjes aan ook wat rustiger aan doen.) In 1996 is er door de knotgroep op wel 8 verschillende plaatsen gewerkt, waarbij er een grote variatie aan werkzaamheden is geweest. Er is nog 1 dag op de spoor baan bij Hulst gewerkt: maaiwerk en het afzetten van boompjes. Een terreintje in de omgeving van Koewacht werd natuurvriendelijk ingericht. Er zijn daar 10 populieren geknot, een stukje geplagd, 75 struiken ingeplant en er is ook hier wat maaiwerk verricht. Wel 320 eiken werden ingekuild om op verschillende plekken te worden ingeplant (ook door de SLZ), helaas ging een deel daarvan o.a. door de droge zomer, verloren.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 12