DE STELTKLTJTJT Diverse houtrilien werden gemaakt en 1 hoogstamfruitboom werd opgeknapt. De seizoensopening van de winter '96-'97 werd gehouden bij onze Vlaamse zuster vereniging De Wielewaal. Een ploeg van wel 15 mensen, gewapend met ladders, bijlen en allerlei zagen, trok naar het Vlaamse polderland bij Lochristi, waar we uiterst gastvrij werden ontvangen. Koffie, chocomelk, pannekoeken, het kon niet op. Vooral met de hallucinante afmetingen van de pan erwtensoep overdreven onze Vlaamse natuurvrienden toch wel een tikkeltje. Tussen alle culinaire pauzes door werd er nog flink gewerkt ook. Foto's: M. de Vos: De knotgroep in aktie. Tot slot er werden tussen al die verschillende werkzaamheden ook nog 64 'gewone' knotwilgen geknot. Bij de Steenovens, het Mauritsfort te Hoek en de Molenkreek bij Westdorpe. We mogen een stukje traditie tenslotte toch ook niet uit het oog verliezen. Werkgroep planologie en natuurbeheer. In het verslagjaar werd de aandacht van de werkgroep vooral gericht op de commotie rond de Westerschelde en het natuurherstel en de problemen rond de landinrichtingsprojecten. Het afstemmen van het plan Aardenburg had tot gevolg dat alle andere plannen weer op een laag pitje werden gezet. Veel overleg tussen de commissies (waarin Steltkluut is vertegenwoordigd) en G.S. en de diverse ambtelijke instanties was nodig. Door de werkgroep werd veel overleg gevoerd met diverse ambtelijke diensten van L.N.V, provincie .waterschappen en gemeenten. Onderwerpen waren: natuurvriendelijke oevers, ecologische verbindingszones, het Kanaalzoneproject, bestemmingsplannen en uitbreidingsplannen van de diverse gemeenten, etc.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 13