Pagina 12 Met de terreinbeherende instanties (Zeeuws Landschap, S.B.B., Deltan) werd overleg gevoerd over de wijze van beheer en de consequenties daarvan. Ook terreinuitbreiding kwam daarbij aan bod. In 1996 werd ook de naam van de werkgroep aangepast aan de werkelijke activiteiten. Behalve planologie wordt ook veel gesproken over het natuurbeheer; vandaar! Diverse acties waren gecombineerd met die van de Bomenwerkgroep (denk aan de plataan). Jeugdgroep 't Stekkertje: Verslag over 1996. 30 December 1995: Stekkertje-leden op stap met de 'groten' van de Stelkluut. Snoeien op de spoorlijn bij Hulst, het leefgebied van de levendbarende hagedis. 23 maart: Excursie naar Zeeuws Biologische Museum in Oostkapelle. 10 april: Nest- en insektenkasten gemaakt. 24 april: dia-middag over amfibieën, met aansluitend excursie naar een grote vijver in Sluiskil. 8 mei: excursie naar Axelse bibliotheek in verband met tentoonstelling van Staatsbosbeheer. Tevens boswandeling o.l.v. boswachter. 22 mei: Excursie naar de sluizen. Visdiefjeskolonie bestudeerd, Kerktorenbewoners bezocht in toren Terneuzen. 5 juni: in Braakmanbos koeieputten op salamanders en kikkers etc. onderzocht. 8 juni: i.v.m. jubileum Steltkluut deelgenomen aan natuur- en milieumarkt, Vlooswijkstraat, Terneuzen. 19 juni: dia's bekeken en besproken over zoogdieren. 3 juli: eerste muizenkampje in de Karnemelkpolder (Koewacht) 23 augustus: tweede muizenkampje in Koewacht (de Plassaert) 12 oktober: uilenballen pluizen o.l.v. dhr. M. Buijze. 9 november: bomen knotten in Wachtenbeke, samen met leden van natuurclub de Wielewaal uit Moerbekevaart. 23 november: paddestoelen bestudeerd in het bos van St. Jansteen, o.l.v. dhr. Rijnders en dhr. Noens. Als vast begeleiders waren en zijn er: Lucien Calle, (0115 617416), M. v.d. Veeken (0114 315396). A. Kleinegris (0015 619918). Hebt u kinderen in de leeftijd van 5 tot 12 jaar en zijn deze geinteresseerd in aktiviteiten als bovenstaand, neemt u dan kontakt op met een van hen. Geldt ook voor aanvraag clublad 't Stekkertje'.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 14