Notulen Najaarsvergadering 9-12-1996 Reynaertshof te Hulst. Aanwezig Bestuur en 18 leden. Met kennisgeving afwezig: Richard Lader, Cees v.d. Velden 'A Opening: De voorzitter heet iedereen van harte welkom en geeft een kort overzicht van de verschillende activiteiten die door de vereniging zijn uitgevoerd 't' Notulen voorjaarsvergadering: Lucien: lepziekte - alleen monumentale iepen zouden in aanmerking komen voor subsidie (350 stuks). Dit ging overigens niet door. Ceryl Smet: Op pag 5 onderaan moet men lezen Ceriel Peeters. Joop de Bakker: maakt opmerkingen over Finitogif. Gifslachtoffers aanmelden. Moeilijk traceerbaar. Mogelijk in onze streek minder gebruikt (Henk). 'i' Begroting: De penningmeester licht toe: minder opbrengst in 1996 uit renten, advertenties en verkoop. Onkosten hoger door afschrijvingen op aankopen (computer etc.) en hogere administratiekosten. Beiden structureel. Er wordt geen begroting per werkgroep meer gemaakt, behoudens extra uitgaven. De begroting 1997 wordt goedgekeurd. Tevens wordt de begroting 1996 alsnog aangepast met een verhoogde uitgave van fL7000 betreffende de jubileumkosten. (post wordt tl. 8500) -t" Jubileumboek: De totale kosten komen op Hfl. 9000. Vandaar de aanpassing van de begroting 1996. De extra tl. 7000 worden onttrokken aan het kapitaal. Het jubileumboek wordt meegestuurd met Steltkluut februari. Jean Maebe vraagt of hiervoor een sponsor gezocht wordt. Hierover is in het bestuur gesproken maar men wil onafhankelijk blijven. De penningmeester geeft aan dat er voldoende middelen zijn (fl.36000) maar zegt dit liever aan te wenden voor landschapsontwikkeling. Er wordt voorgesteld een beroep te doen op onze leden voor een vrijwillige bijdrage. P.Maas stelt voor subsidie te vragen bij het Milieufonds Bestuur: De voorzitter doet een dringend beroep op de leden om kandidaten te leveren voor het bestuur, gelet op het aangekondigde aftreden van Vera, Henk, Bouke en Pim. 'i' Werkgroepen: Er wordt kort verslag gedaan. Vera vraagt jaarverslagen zo spoedig mogelijk in te leveren. Rondvraag: er werd geen gebruik van gemaakt. Na de pauze geeft Peter Maas een verslag van de werkzaamheden van S.L.Z. (met dia's) vervolg van pagina 7 Des morgens vroeg vertrok het gezelschap naar het 'Groot Eiland' onder leiding van Mr. T. Lebret. Allen geraakten onder de bekoring van dit prachtige, zeer vogelrijke terrein, waar in totaal een 70-tal vogelsoorten werd waargenomen. Niet licht zal een der deelnemers de schitterende regie vergeten, met als hoogtepunt het einde van een rijtje knotpeppels, waar men naar rechts kijkende aan de waterkant twee Steltkluten (Himantopus himantopus) zag opgesteld, die ook nog enige vliegdemonstraties ten beste gaven, terwijl men aan de linkerzijde het zicht had op een klein bosje hoge populieren, waarin op enkele tientallen meters van elkaar vier zie verder pagina 16

de Steltkluut | 1997 | | pagina 15