REACTIE OP HET JUBILEUMBOEKJE. Zoals ooit de slavernij werd afgeschaft, zal ook de jacht worden afgeschaft'. Pagina 19 door Adri Paauwe. Op het jubileumboekje 'Natuurbeschermingsvereniging de Steltkluut 1956- 1996' kwamen zeer vele positieve reacties. Ook financiële (waarvoor onze hartelijke dank!). Een van de reacties kwam van de heer L.de Jonge uit Evergem(B). Hij is secretaris van de Wildbeheerseenheid Midden-Zeeuws-Vlaanderen. Hij richtte zijn schrijven aan George Sponselee. Die vroeg zich af of het niet zinvol zou zijn de brief, het artikel en een door hem geschreven weerwoord in 'de Steltkluut' op te nemen, zodat iedereen er een mening over kan vormen. Dit alles natuurlijk als de heer De Jonge daarmee accoord kon gaan. Dat leverde geen probleem op. Geachte Heer Sponselee, Het is de bedoeling dat het bijgevoegde stukje binnenkort zal verschijnen in het regiobulletin van de K.N.J.V. Het leek me goed om de tekst eerst aan u ter informatie op te sturen. Niet om een discussie uit te lokken, maar gewoon uit beleefdheid Overigens zou ik bij gelegenheid eens met u van gedachten wisselen. Niet om elkaar te overtuigen van het ene of andere standpunt. Veranderen van standpunt is zeker op onze leeftijd toch al moeilijk. Wat meer begrip lijkt mij dan ook een veel beter idee. Nogmaals mijn gelukwensen voor het geslaagde jublileumboek. Evergem, 18 februari 1997. Hoogachtend, L. de Jonge. Tegen de rietkraag ruziën twee meerkoeten. Het koppeltje kuif- eenden lijkt er zich weinig van aan te trekken. Aan de overkant van de kreek buitelt het mannetje van de kievit door de lucht. De twee eksters hippen op veilige afstand rond. Hoog boven mij in de populier zit hun bijna voltooide nest. Als de grauwe gans wat afgedreven is, peddelt hij weer een paar meter vooruit. Met de kijker kan ik het wijfje op het nest observeren. Zo'n zestig meter naar rechts zit er nog één. Ongeveer op de plek waar ik zit, heeft George Sponselee inspiratie opgedaan voor een van zijn verhaaltjes. Met veel plezier heb ik zijn verhaaltjes gelezen in het jubileumboek van de Natuur beschermingsvereniging 'De Stelt kluut'. Verhalen van een echte buitenman. Boeiend, met veel kennis van de natuur en gevoel voor humor opgetekend. Veel herkenning was er ook. Zijn bewondering en ook altijd nog verwondering, voor alles wat leeft. Zijn gave, hoe kan het ook

de Steltkluut | 1997 | | pagina 21