WARD, EEN AARDIGE VENT HOOR, MAAR Pagina 24 Bestuursstandpunt. Het bestuur van de Steltkluut heeft ook regelmatig te maken met zaken m.b.t. jacht en wildschade. Ons standpunt is dat plezierjacht ten allen tijde verboden zou moeten worden De jacht op dieren c.q. vogels die geen schade toebrengen aan de natuur of landbouwgewassen behoort ook verboden te zijn.. Het kan in bepaalde gevallen gebeuren dat ter voorkoming van grote schade aan landbouwgewassen er maatregelen genomen moeten worden t.a.v. de wildstand, fouragerende ganzen, eenden etc. Een oplossing die de eerste voorkeur geniet is het creeëren van andere fourageer- gebieden voor die ganzen/ eenden, dus het inzaaien van gras voor ganzen. Het zorgen voor rust in natuurgebieden (Saeftinghe b.v.) is daarvoor ook strikt noodzakelijk. Het is niet voor niets dat daar de jacht is verboden. Ook in andere grote natuurgebieden (Braakman, Wester- schelde) zou dit overwogen moeten worden. In bepaalde gevallen kan een beperkte, gerichte beheersjacht nodig zijn. Hiervoor moet dan ook een wildbeheersplan (landbouw gebieden) of een beheersplan voor een natuurgebied in voorzien. In dit soort gevallen zijn we bereid tot overleg, wat ook regelmatig gebeurt. Adri Paauwe, voorzitter door George Sponselee Ward is, zoals wij dat in het Land van Hulst zeggen, 'n'n aordugen vent' en we bedoelen daar dan mee dat het een 'geschikte peer' is, om het dan maar eens op zijn hoog-Holiands te zeggen. We bedoelen dus niet dat het 'n'n aordugen' is, geen eigenaardig iemand. Die hebben we hier ook wel, daar niet van, alhoewel: Ward heeft natuurlijk ook zijn eigen aard en daar gaat het nu eigenlijk net om. In de volgende Steltkluut leest u het hele verhaal van George Sponselee over deze 'aordugen vent'.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 26