Heerlijk, lente!! DIVERSE PLANOLOGISCHE AKTUALITEITEN Axelse bos Rugstreeppadden terneuzen Pagina 27 mpelmeesjes en niet te vergeten het winterkoninkje. Fel heen en weer vliegend van struik naar boompjes, zingt hij het hoogste lied om zoveel mogelijk vrouwtjes te pakken te krijgen. Hij heeft het er maar druk mee met z'n nestenbouwerij, eenmaal oen vrouwtje erin en tsakka, op naar de volgende, de kleine macho!! Je begrijpt gewoon niet dat er zo'n welluidend geluid uit zo'n piepklein vogeltje kan komen en die energie!! door Lucien Calle ook de laatste tijd is onze vereniging weer tamelijk aktief geweest op planologisch obied. Met een hele rij van organisaties is er overleg geweest, een stapel brieven erd verstuurd, haast ontelbaar waren opnieuw de telefoontjes. Wat daarbij steeds opvalt is dat slechts een betrekkelijk kleine groep mensen bereid is dit soort werk te oen. Bijna iedereen vertoeft liever in het vrije veld om van de natuur te genieten, dan chter de typmachiene om een inspraakreaktie op plan zus of zo te maken. Heel sgrijpo ijk natuurlijk. Maar hoe nuttig het ook is om in het veld vogels, planten of sekten te tellen, gegevens te verzamelen en die in rapporten te verwerken, het atuurbelang moet ook vertaald worden naar de maatschappij toe. Ben je niet op tijd et de inspraakreaktie voor het gebied waarvan uit rapportages blijkt hoe hoog de atuurwaarden zijn, dan is de kans aanwezig dat in het geliefde terrein een euwbouwwijk verschijnt. Heb je hart voor de natuur en ben je daadwerkelijk bereid Ti natuurbelangen te verdedigen, dan ben je van harte welkom op de vergaderingen m de planologiewerkgroep. Neem voor de data even contact op. ■leronder geven we een kort verslag van een greep van aktiviteiten die de laatste tijd nze aandacht hadden. Het is geen volledige opsomming, het geeft eerder een idee an waar het bestuur en de planologiewerkgroep zoal mee bezig zijn geweest. Uit voorjaar zijn de meeste populieren uit het bos geveld. Daarbij is met wisselend succes getracht zoveel mogelijk van de ondergroei te sparen, zodat uit deze onderstaande bomen en struiken een nieuw bos kan uitgroeien. Omdat De Steltkluut moeite had met het late tijdstip van velling (zo in het voorjaar) en het voornemen van de Gemeente Axel om alle populieren te vellen (ook daar waar er geen risico voor wandelaars aanwezig was) hebben we eerst een brief geschreven en later een overleg met de Gemeente Axel gehad. Afgesproken werd om de vellingen zo snel mogelijk af te ronden. Verder zijn enkele groepjes populieren gespaard (in totaal zo'n 25 ex.). Daarnaast zullen we op korte termijn opnieuw kontakt opnemen i.v.m. een te realiseren oeverzwaluwwand en vleermuisbunker.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 29