VLEERMUIZEN Pagina 30 Laatst hoorde ik geruchten over een op te richten werkgroep die zich bezig gaat houden met de vleermuizen van Zeeuws-Vlaanderen. Initiatief hiertoe komt uit een bevleugeld idee van Marianne Lundahl. Ja, inderdaad de dame van het weidevogelprojekt en aktief door heel Zeeland. Mensen die aktief willen zijn in bovenstaand idee worden uitgenodigd met Marianne Lundahl kontakt op te nemen. Ook mensen die werkgroepschuw zijn en toch iets willen doen voor de vleermuizen zijn van harte welkom! Telefoon: 0115 482048. In mijn boekenkast vond ik een mooi gedicht over de vleermuis van de bekende Bertus Aatjes. Ik hoop dat u dit kunt waarderen. Eerste vleermuis Ik vond hem in de ijskast van de morgen Verdoofd en op het binnenplein verfrommeld De eerste domme waaghals van het jaar Ik nam hem mee naar mijn verwarmde kamer Een torenkamer, maar niet van ivoor. Daar in mijn stad van boeken en gedichten Ontwaakte hij en keek mij aan, verbijsterd Uit twee onschuldig fonkelende oogjes; Paniek van onschuld na een winterslaap. Toen langzaam langzaam eerst maar steeds gewaagder Ontplooide hij het valscherm van zijn vlerken, De vliezen, de baleinen en de nagels Verrukkelijke nagels. Hij, de basterd Van Lucifer, de kroonprins van de hel. En plotseling steeg hij op, bevloog, beheerste Mijn kamer met zijn zwarte schone onschuld. De onschuld van zijn kwaad. Ik had hem lief. Hopelijk bent u geinterresseerd geraakt in dit boekende schapsei. Later hopen wij u te informeren over de ontwikkelingen, uw reacties zijn welkom.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 32