Jaargang 27 Nummer 3 juni 1997 INHOUDSOPGAVE De omslag: Oranje luzernevlinders Foto: Alex Wieland Agenda en Exkursierooster2 Vlinder wandelroute omgeving Hulst 13 Waarnemingen Oranje luzernevlinder15 Gif in de polder 18 Buizerds20 Vogelwederwaardigheden in de polder26 Planologische aktualiteiten27 Uitlenen van apparatuur29 Veldwaarnemingen31 Pagina 1 KOPIJ INLEVEREN Kopij voor de volgende Stelt kluut, die begin augustus 1997 zal verschijnen kunt u inleveren tot 10 juli 1997. Mag ik kopij-bezorgers vriendelijk verzoeken deze inleverdatum in achtte nemen, er wordt nogal eens van afgeweken. Het inlever- adres is: Tineke Postma Irisstraat 1 4542 EA Hoek tel. 0115-442 668 IN MEMORIAM WIM KUIJS Wim Kuijs is niet meer. Ondanks zijn 75 jaar is hij veel te vroeg heengegaan. Als mens was hij een bijzonder iemand om mee samen te werken. Hij wist je op een speciale manier te motiveren. Op zijn vijftigste jaar, nadat hij voor zijn werk werd afgekeurd wegens longklachten, werd door zijn huisarts het advies gegeven om veel naar buiten te gaan, de natuur in. Zo werden paddenstoelen op de duur zijn hobby en hierin groeide hij uit tot de Zeeuwse deskundige bij uitstek. Als zodanig was hij tevens de mentor van veel nieuwe enthousiaste paddenstoelenonderzoekers. Met name in het Land van Hulst heeft hij op deze manier veel mensen in paddenstoelen weten te interesseren. In de loop van 25 jaar werd nagenoeg de hele provincie Zeeland geïnventariseerd. De inven tarisatie van heel Zeeuws-Vlaanderen was afgerond en die van Tholen en St.Philipsland was al begonnen. Vijf en zeventig jaar en dan nog zo vol met plannen. Om voor zo iemand het rapport over de paddenstoelen van Zeeuws-Vlaanderen te mogen maken, was iets geweldigs. Dit rapport zal, in nauw overleg met de nabestaanden van Wim dit jaar na de vakantietijd afgerond en uitgegeven worden. Dit is de beste manier om hem te eren en te bedanken voor het vele werk, dat hij gedaan heeft. Woorden schieten verder tekort, daarom een kort maar krachtig: 'Wim, bedankt. We zullen je beslist niet vergeten'. En wensen we zijn vrouw Nel en de overige familieleden veel sterkte.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 3