DE STELTKLTJTJT Maristenbos TER STEENE DE PAARDEKASTANJE Zoals inmiddels algemeen bekend is, wil het Reinaert College verhuizen naar het terrein van de Paters Maristen aan de Carmelweg te Hulst. De wens is om achter het oude monumentale pand een nieuwe vleugel te bouwen. We hadden een gesprek met de gemeente Hulst over deze verhuizing. Daarbij hadden we drie wensen. 1: Het behoud van het oude bosgedeelte 2: Behoud van de open ruimte van de Weilanden. 3: Behoud van de monumentale bomen op het terrein. En hoewel er niet direct veel ecologische waarden aan het oude pand verbonden zijn (er broeden wel gierzwaluwen onder het dak) heeft het behoud van het monumentale pand van uit cultuurhistorisch oogpunt ook onze sympathie. In grote lijnen kan de verhuis en nieuwbouw plaatsvinden zonder dat er al te drastisch van bovengenoemde wensen moet worden ingeleverd. Wel moeten er een aantal van de waardevolle bomen achter het pand plaatsmaken voor de nieuwbouw. En de parkeerplaats komt wel erg dicht tegen het oude bos. De overige waardevolle bomen, het weiland en het oude bos blijven verder buiten schot, terwijl het monumentale pand ook behouden blijft. Daarom gaan we in grote lijnen hiermee akkoord, ook al omdat een mogelijk alternatief wel eens veel erger zou kunnen uitpakken. Wel hebben we op detailpunten nog een aantal wensen, die we als zienswijze bij de bestemmingsplanwijziging zullen indienen. De voornaamste wens blijft, naast een garantie dat er verder in deze groene lob geen nieuwbouw komt, het verplaatsen van de geplande parkeerplaats naar het jonge populierenbos. We bezochten de hoorzitting over de nieuwbouwplannen van deze tuin in het centrum van st. Jansteen. De tuin staat vol met monumentale bomen, waarvan er, als de bouwplannen doorgaan heel veel zullen moeten sneuvelen. Een onderzoek naar de natuurwaarden heeft hier niet plaatsgevonden. Zolang niet duidelijk is dat een groot deel van de bomen wordt gespaard handhaven we hier ons bezwaar. Inmiddels is het bezwaar door de Gemeente Hulst afgewezen. Om het behoud van de monumentale paardekastanje in de Zomerstraat te Hulst is in het verleden al heel wat te doen geweest. Ook De Steltkluut

de Steltkluut | 1997 | | pagina 14