heeft zich toen sterk gemaakt voor het behoud. Dus is het eigenlijk ook een beetje onze boom. Maar op 7-6- 97 sloeg het noodlot toe. Een uitzonderlijk krachtige storm raasde over het land, een spoor van erwoestingen achterlatend. Ook de oaardekastanje werd getroffen en enkele topzware takken braken uit de kroon. In hun val richtten ze een anzienlijke schade aan. Doordat er enkele dagen later opnieuw zo'n zware storm voorspeld werd en een ieel van de kroon met enkele grote wonden nog dreigend overeind stond, oelden enkele buurtbewoners zich iet meer veilig en moest er snel lOLENKREEK WESTDORPE le kurk kan van de champagne. In en brief aan De Steltkluut laat de •emeente Sas Van Gent weten het bestemmingsplan aan de bezwaren angepast te hebben. Zodanig, dat de edeelten waartegen bezwaar ge lezen was, buiten de planvorming Blaten worden. Dat betekent dat er oorlopig niet in het bosje en langs de ost Molenkreek gebouwd gaat orden. worden ingegrepen. In overleg met de gemeente en de eigenaar, de Sterre, werd besloten tot een drastische snoei. De gemeente stelde een snoeier ter beschikking. De Sterre betaalde de hoogwerker en zorgde voor de afvoer van het hout. De vrijwilligers van de Stichting Land schapsbeheer Zeeland en Steltkluut hielpen met het klein maken en opladen op de vrachtwagen van het hout. Toegegeven, de boom lijkt nu even nergens op, zo'n lange kale totempaal. Maar over een jaartje of drie zal het alweer een hele boom zijn. )|JKEN IN DE KOP VAN OSSENISSE en flink aantal dijken in dit gebied jn overgedragen van Domeinen :aar Staatsbosbeheer. Dat betekent lat er nu op deze dijken moge- kheden zijn om tot een serieuze bescherming van de monumentale iepen en het herplanten van de ipengevallen plekken te komen. Want Domeinen heeft steeds geweigerd hieraan mee te werken, iet SBB maakten we een rondgang over de dijken. SBB lijkt wel bereid jm, zover de beschikbare middelen het toelaten, een beter beleid te oeren. De herplant zal op zich niet zoveel problemen opleveren. Nagedacht wordt over een inentcampagne voor alle nog overgebleven monumentale iepen. Dat zou op jaarbasis met een heel grove schatting, in totaal maximaal 6500 gulden kosten. Naar interne en externe geldbronnen hiervoor zal gezocht gaan worden. Mogelijk dat ook De Steltkluut mee kan doen met het opzetten van een sponsoraktie. Wie hiervoor ideeën of suggesties heeft, die zijn welkom. We komen hierop zeker nog terug.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 15