Pagina 16 Een koppel goudvinken was op 10-3 te zien in het Galgenwater te Hulst (ET, LN). Een bonte vliegenvanger zat vanaf 25-04 tot en met 01-05 rondom een nestkast in Hulst (fam. Dhondt). Op 10- 05 was er ook 1 te zien in de Nieuw Neuzenpolder I (HC). Twee beflijsters zaten op 22-04 nabij de Vlaamse Kreek (W. Lansman). Vanuit het gehele land zijn al groepen kruisbekken gemeld, in Zeeuws- Vlaanderen is ook al een groep (26) gezien in de Koudepolder (HC,JP). Let de komende maanden goed op voor deze soort! Een roodkeelpieper zat op 17-05 in het Speelmansgat (Saeftinghe) (HC). Een groep van maar liefst 25 noorse gele kwikstaarten zat op 10-05 op de Zandplaat (HC). In april werden 36 tapuiten gemeld, in mei 35 (div). In totaal zijn er 10 paapjes doorgegeven, voornamelijk van eind april/begin mei (div). Sprinkhaanzangers waren te horen in de Lovenpolder, Sas van Gent (4), Westgeul en te Hoek (HC,AK). De snorren deden het minder goed. slechts 1 werd er gehoord, en wel op 21 -04 in de Braakman (AK). Een draaihals was op 05-05 te zien in de Braakman (HC.JP) Op 8-3 was er nog steeds een boomklever op Zeeuws-Vlaams grondgebied. en wel in de Weelkens/Clinge (LN). De laatste bonte kraaien werden gezien op 11-04 in het Verdronken Land van Saeftinghe (HC). De grauwe gorzen deden het goed deze periode, zingende vogels werden vastgesteld in de Serpauluspolder (TY), rondom Saeftinghe en in de Molenpolder. OVERIG NIEUWS (in samenwerking met E. Taelman) De oranjetipjes waren vroeg dit jaar. de eerste melding was op 31-03 bij de Grote kreekweg (ET). Zo'n 24 bruine blauwtjes zaten op 3-5 op de Liniedijk (ET), op 20-05 zaten er 21 op de Wilde Landen (LN, ET, J. Rijnders). Dit jaar zijn er weinig distelvlinders waargenomen, op 27-04 werden er 2 gezien in Hulst (LN). Het aantal waargenomen koninginnepages dit voorjaar bedraagt 5. Spectactulair was de waarneming van een koningspage nabij Baalhoek (W. van Kerkhoven). Net als vorig jaar zijn er bij de Heikant weer veenmollen gevonden. Een vos werd op 06-05 gezien nabij St Jansteen (fam de Vliegher). Twee zeehonden lagen op 01-03 lekker te zonnen op de platen voor het Paulinaschor (AW). Met dank aan: ET E. Taelman, LN L. Noens, WW W. Wisse, MCa M Capello, TY T. IJsebaert. WB W. de Bokx, TS Th. Spuesens, HC H. Castelijns, JP J. Poortvliet, JC J. Castelijns, WC W. Castelijns, MC M. Castelijns, AK A. Kind.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 18