DE STELTKLUUT NAAR DE HAAIEN Pagina 32 Prachtvlamhoed Wijdporie kurkzwam Slijmerige blekerik Bleek oorzwammetje Grote stinkzwam Wollige bundelzwam Echt judasoor Spitse vlekplaat Gewone oesterzwam Bleekgele bundelzwam Radijs vaalhoed Honingzwam Stobbezwammetje Tweekleurige vaalhoed Witte vlekplaat Schubbige oesterzwam Zwartwordende wasplaat Olijfschijfzwam Verwacht niet dat je van een afstand over het weiland kijkend, dat je deze 'ber i' paddestoelen ziet! Er zijn hele kleine soortenen ook niet allemaal tegelijk. Op 3 november 1996 zijn er toch ruim 80 soorten gevonden. Ook de kennis ontbreekt om alles te determineren, o.a. de soorten op konijnen- en fazanten keutels, de Gordijnzwammen, enz. Er is niet geïnventariseert als de runderen hier rondlopen, ze trappen alles stuk en je weet nooit of er een 'trippende' tussen zit Naar het schijnt zitten er in de gegraven drinkputten salamanders en zeldzame waterplanten, dus NIET ZOMAAR EEN WEILAND! Uit: zbm nieuws Haaien hebben de mens steeds geïnspireerd tot bewondering en angs Eeuwenlang hebben we geprobeerd iets van het mysterieuze leven van dezs vissen te begrijpen. Tegenwoordig worden door onderzoek steeds met r geheimen over het leven van haaien onthuld. Met de onthullingen verdwijnt ee i deel van de angst. De rollen worden omgedraaid: de haai wordt bedreigd docr de mens. Vergissing De witte haai - ook wel mensenhaai genoemd - boezemt ons de meeste angst in. Et het is waar dat deze haaiensoort een mens kan doden. Maar wij zijn niet zijn favoriets hapje. Hij eet veel liever zeeleeuwen en zeehonden. Het is vaak een vergissing dat hij een mens aanvalt. Sinds 1926 zijn er 1800 ongelukken geweest met haaien. Bij 120 daarvan was de witte haai betrokken, in 25 gevallen met dodelijke afloop. Aanval Op twee kilometer afstand kan de witte haai zijn prooi al horei het zijn de geluiden met een lage frequentie die zijn aandacht krijgen: het geluid van gewonde vis en menselijke zwemmers. Ook heeft de haai een goed ontwikkeld reukvermogen, goeds ogen met ingebouwde zoomlens en een apart beschermvlies (knipvlies) om beschadigingen te voorkomen bij aanvallen.

de Steltkluut | 1997 | | pagina 34