4 AGENDA EN EXCURSIEROOSTER FEBRUARI - APRIL 1998 In de voetsporen van de Boswachter: de Weelkens Datum: Zondagmiddag 1 februari 1998 Tijd: 14.00 uur Plaats: na aanmelding Contact: Staatsbosbeheer, 0117-302252 Op elke eerste zondag van de maand telkens om 14.00 uur, een excursie op verschillende plaatsen door heel Zeeuws Vlaanderen. Deze keer een bezoek aan natuurgebied 'de Weelkens' bij Nieuw Namen/Clinge. De boswachters van Staatsbosbeheer nemen u mee naar de Snoepjes van de Zeeuws Vlaamse Natuur. Stap voor stap, vaak in ganzenpas soms buiten de gebruikelijke paden, maar altijd verrassend maakt u kennis met meestal onbekende gebieden. Benodigdheden: goed (waterdicht) schoeisel, eventueel regenkleding, de excursie gaat altijd door. Kosten fl. 2,50 p.p., kinderen tot 12 jaar gratis. Let op: aanmelden. Dia-avond Vogelwerkgroep: Egypte en Slowakije Datum: Maandagavond 2 februari 1998 Tijd: 19.39 uur Plaats: Grieghof 113, Terneuzen Contact: Henk Castelijns, 0115-491846 Een activiteit georganiseerd door de vogelwerkgroep. Franklin Tombeur zal schit terende dia's laten zien van voornamelijk vogels die hij tijdens zijn vakantie in Egypte gemaakt heeft. Alex Wieland zal aansluitend dia's laten zien uit de tijd dat hij stage liep in Slowakije. Naast vogels ook plaatjes van het landschap die hij ongetwijfeld zal omkleden met de nodige sterke verhalen. gebied Noord Zaterdagmorqen 7 februari 1998 7.30 uur Verzamelen boot Perkpolder, eventueel om 8.00 uur in Kruiningen Henk Castelijns, 0115-491846 Een activiteit van de vogelwerkgroep. Tijdens deze excursie wordt vooral gekeken naar ganzen en watervogels, deze keer aan de overkant. Let op: voor deelname aanmelden bij Henk Castelijns rond de Bronkreek en de Otheense kreek Zondag 8 februari 1998 14.00 uur Spui 2, komende van Terneuzen laatste boerderij links in Spui, komende uit Axel eerste boerderij rechts Ina van Ham, 0115-562016 Heel de Otheense kreek is omzoomd door een smalle rietkraag, waarin spontane begroeiing is ontstaan van vlier en wilg. Sommige bomen zijn onderuitgezakt en hangen helemaal over het water. In het zuidelijke gedeelte zijn nog een paar laaggelegen weilanden en door het drassige karakter interessant voor de vogel wereld. Voor Ina, als toekomstig IVN gids, is dit een tussentijdse vingeroefening. Het zou leuk zijn als in ieder geval een aantal Steltkluut leden mee zou lopen! Excursie: Delta Datum: Tijd: Plaats: Contact: H Winterwandeling Datum: Tijd: Plaats: Contact:

de Steltkluut | 1998 | | pagina 2