Contact: Staatsbosbeheer, 0117-306069 Onder begeleiding van een ervaren natuurgids gaan we elke volle maan wandelen. Zie ook woensdag 11 februari. Let op: aanmelden VOORAANKONDIGING EXCURSIE APRIL Hooge Platen Zaterdagmorgen 18 april 1998 vertrek om 9.30 uur Jachthaven Breskens René Beijersbergen, 0117-453980 Een jaarlijks terugkerend evenement georganiseerd en begeleid door Stichting Het Zeeuwse Landschap. Let op: in verband met grootte van de boot aanmelden bij René Beijersbergen of Jan Flagge. Vanwege de zwaarte van het werk liever geen kinderen. (zie verder artikel elders in Steltkluut) CURSUS VOGELS KIJKEN Veel mensen vinden het leuk om lekker ontspannend in de natuur te zijn. Wie goed oplet kan verschillende soorten vogels zien. Om geïntresseerde natu urliefhebbers te helpen met het leren herkennen van de meest algemene en de voor onze streek kenmerkende vogelsoorten organiseert de Vogelwerkgroep een cursus vogels kijken. Het programma bestaat uit 5 lesavonden (in Terneuzen) en uit 4 op de lesstof aansluitende excursies (omgeving Terneuzen/ midden Zeeuws-Vlaanderen). Als eerste wordt er een lesavond besteed over algemene zaken met betrekking tot vogels en vogelskijken. De volgende lesavonden zullen gaan over: vogels van tuin, park en stad; vogels van het buitengebied (akker, weiland, riet, kreek, etc.); vogels van de Westerschelde en roofvogels en uilen. De lesavonden zijn op 9 februari, 23 februari, 9 maart, 23 maart en 6 april (onder voorbehoud) in de Edward Grieghof 113 in Terneuzen. De excursies worden bij voorkeur de eerste zaterdag na de lesavond gegeven en zijn bedoeld om in de praktijk kennis te maken met de vogels en hun biotopen. Met de data van de excursies kan echter nog geschoven worden (weersomstandigheden etc.). De excursies starten pas na de tweede theorie les. Een basiskennis op het gebied van vogels is voor deze cursus niet noodzakelijk. Vanwege organisatorische mogelijkheden (begeleiding, ruimte etc.) kunnen er maxi maal 25 deelnemers mee doen. De kosten voor deze cursus bedragen F 15,- gulden. De cursus wordt gegeven door een team van circa 10 mensen die al jarenlang ervaring hebben op het gebied van vogelskijken. Inschrijving of meer Werk weekend Datum: Tijd: Plaats: Contact:

de Steltkluut | 1998 | | pagina 8