uitgenodigd. Omdat de groep vogelaars toch vaak dezelfde zijn wordt er een cursus vogels kijken georganiseerd. op het programma staan watervogeltellin gen (ganzen). Diegenen die mee willen even bellen. er komt overleg met de provincie over de nieuwe Flora en Fauna-wet 7. RONDVRAAG Wat wordt er gedaan voor gierzwaluwen? Rob Remmerts heeft hierover contact gehad met Woningbouwers in Zeeuws- Vlaanderen. Met het resultaat dat er voorzieningen voor gierzwaluwen en huiszwaluwen worden aangebracht in nieuwbouwwoningen. De watertoren in Axel zou misschien kunnen dienen voc gierzwaluwen. PAUZE 8. DIA'S Joop Rijnders: "Paddestoelen, zeldzae.r mooi". 1 Daan Schutz: "Beelden van Fort Rar mekens (of: van Fort Rammekens nea Brugge...)" Lucien Calle: "Veilig werken". 9. SLUITING Jaarverslag 1997 Door: Marianne Lundch 1Inleiding In 1997 hebben veel activiteiten plaats gevon den. Het jubileumboek werd uitgegeven. Een deel van de organisatie van de Zeeland Natuur- maand werd door de vereniging verzorgd. De deelname aan de talrijke excursies is goed tot zeer goed te noemen. Het aantal betalende leden bedraagt 550 (inclusief 32 jeugdleden) en 100 abonnees. 2. Bestuur Naast de voorjaars- en najaarsvergadering kwam het bestuur in 1997 zes maal bijeen voor reguliere vergaderingen. De samenstelling van het bestuur is veranderd. Bouke Grootjans, Henk Castelijns, Vera van Bavel, Pim de Visser zijn afgetreden. Bouke Grootjans ontving daarbij een koninklijke onderscheiding. Wim Wisse, Marian Langeveld en Marianne Lundahl zijn benoemd als nieuwe bestuursleden. Adri Paauwe blijft voorzitter, Lucien Calle is thans secretaris, Wim Wisse penningmeester en Mari an Langeveld verzorgt tevens de redactie van de Steltkluut. Marianne Lundahl heeft het maken van het excursierooster overgenomen van Jan Flagge. Richard Lader staat aan de lat voor allerlei Steltkluut-activiteiten zoals het organis eren van de natuur- en milieumarkt. 3. Activiteiten werkgroepen Planologie 1997 was een druk jaar. Naast enkele sue- cessen waren er ook dieptepunten. Er vond regelmatig overleg plaats met ii- stanties, die verantwoordelijk zijn voor planob gische beslissingen in onze regio. Zo vond r januari overleg plaats met Wim de Wilde van de Provincie Zeeland. Onderwerp was o.a. de in] vulling van het Natuurbeleidsplan. In juni vonc overleg plaats met Lammert Kragt, districts hoofd Deltagebied Zuid van Staatsbosbehee o.a. over het Braakmangebied. Landinrichtingen en ruilverkavelingen staan opl een laag pitje. In korte tijd werden enkele pro jecten door de landeigenaren verworpen. De landbouw heeft vooral moeite met de invullirc van de natuur- en milieuaspecten. Het project Hoek staat mede in het teken ver de aanleg van de Vaste Oeververbinding. Ock hier zal de nodige compensatie voor verloren natuur tot stand komen. In de loop van het jaar is begonnen met cel inrichting van het Natuurgebied Canisvliet tij Westdorpe. Steltkluut had hier een behoorlijke inspraak. Ook is er een plan ontwikkeld voor ce inrichting van de Margarethapolder tij Terneuzen.

de Steltkluut | 1998 | | pagina 10