redactiewerk. Adri zal Tineke en Pim nog persoonlijk bedanken omdat zij nu niet aan wezig zijn. Aan de oproep voor jeugdvervoer is gehoor gegeven door Fons de Beijn en Marleen van de Winckel. 5. BEGROTING 1997 Bij sluiting was er een tekort van fl 100,-. Begroting goedgekeurd. 6. VERSLAG WERKGROEPEN Vlinderwerkgroep (toelichting door Edie Bogaert) i vlinderroute Liniedijk een succes I gestaan op schaapscheerdersfeest Clinge 1 diverse excursies gelopen 1 een goed en slecht jaar voor verschillende soorten 'notgroep (toelichting door Lucien Calle) er wordt om de zaterdag geknot. Opvallend daarbij is dat er veel jongeren deelnemen (NJN). Over het algemeen zijn er veel deel nemers (ca 15). diverse projecten: langs de oever bij fam. Scheele. Molenkreek in de gem. Sas van Gent. op het programma staat de tradi tionele "oudejaarsknotdag", spoorlijn Hulst (ten bate van levendbarende hagedis) en hakhout in de Karnemelkpolder en de Plaschaert. En tot slot "Actie Iepen". Het gaat slecht met de monumentale iepen. Er zijn er weinig in aantal en daarom is het mogelijk om deze te injecteren. In de eerste plaats zijn dit bomen op het terrein van overheden. Deze financieren dit zelf. Staatsbosbeheer trekt fl 5000,- per jaar uit, gem. Hontenisse fl 2000,-/jr. Ook het Waterschap De Drie Ambachten en Rijkswaterstaat doen mee. Gem. Hulst wil De Steltkluut betrekken bij het lepziekte-overleg. In de tweede plaats is er een eigen actie: de adoptie van iepen. Belangrijk is dat ook de infectiebronnen weggenomen worden. Dit kan alleen door direct verwijderen van het aangetaste hout. Jeugdgroep maken van vetbollen samen met de Vrije School. Er is een activiteitenkalender gemaakt voor de jeugd door Lucien Calle, Marian Langeveld en Diny de Putter. Er worden nestkasten gemaakt. Planologie werkgroep Bij de ZMF houdt sinds kort Geertje van de Krogt zich bezig met planologische zaken. Er is overleg geweest met de ZMF, Staats bosbeheer en de provincie over de natuurontwikkeling rond de Westerschelde. Zaamslag/Reuzenhoek wordt een herin richting met vrijwillige kavelruil. Landbouw werkt waarschijnlijk wel mee, maar is erg complex in verband met pacht e.d.) De Steltkluut heeft gereageerd op de plan nen van de gem. Sas van Gent omtrent de Molenkreek. Het bestemmingsplan is gewi jzigd en vastgesteld. De Steltkluut heeft gereageerd op de nieuw bouw van het Reinaertcollege. Voor de bouw zullen er enkele oude kastanjebomen moeten wijken. Suggestie uit de zaal is of de gemeente niet iets kan doen met de 2 bunkers uit W.O.II ter compensatie. Bespreken van het landschapsbeleidsplan van de gem. Hontenisse. Dialoog herinrichting Hoek: De Steltkluut is van mening dat er te weinig bos in op is genomen. Volgens de provinciale bosnota moet dit 300ha zijn. In het plan is slechts 25ha opgenomen. Maar het bos moet niet in de Lovenpolder komen. Discussie over bos moet binnen de Steltkluut nog gevoerd worden. streekplan: Steltkluut heeft gepleit voor bos in de Hedwigpolder. In de antwoordnota van de provincie wordt vermeld dat ze dit nader wil bezien. aanwijzing bloemdijken: op het plan is een jaar geleden gereageerd. Vogelwerkgroep roofvogelonderzoek: gaat goed. Wordt gecoördineerd door Mare Buise. Roofvogel project kan plaatsvinden mede dankzij bij drage van Vogelbescherming. Saeftinge: er is een ringgroep opgericht. Elk jaar wordt er een rapport uitgebracht. Dit jaar heeft Rijkswaterstaat hiervoor in de kosten bijgedragen. Presentatie hiervan op 30 januari 1998. Hiervoor is iedereen

de Steltkluut | 1998 | | pagina 9