12.30 uur: 13.15 -13.25 uur: 13.25 - 16.00 uur: PROGRAMMA zaal open, koffie opening en welkom middagprogramma met lezingen over: Boomkikker foto: Ludo Goossens De boomkikker in Nederland Ben Crombaghs, Limes Divergens Over de boomkikker in West Zeeuws-Vlaanderen Rene Beijersbergen, Stichting Het Zeeuwse Landschap Actie voor de boomkikker in West-Vlaanderen Jurgen Vanpraet, Provinciebestuur West-Vlaanderen De Kruisdijkschanseen coalitie tussen cultuurhisto rie en natuur Marc van den Beemt, Landschapsbeheer Nederland Amfibieën in Zeeuws-Vlaanderen: instrumentarium Peter Maas, Stichting Landschapsbeheer Zeeland voordracht Jan Wolkers 16.00 - 18.00 uur: busexcursie in omgeving, met bezoek aan Kruisdijkschans 18.00 - 22.45 uur: afsluiting middaggedeelte en borrel, diner/buffet, ontspanning 22.45 - 23.45 uur: avondexcursie met roepende boomkikkers Speakerscorner 'oor dit nummer zijn naast artikelen van voor de Steltkluut gebruikelijke auteurs ook een weetal artikelen binnen gekomen van leden van de Steltkluut. Het bestuur juicht dit initiatief an de leden van harte toe, tenslotte is het tijdschrift een orgaan van de leden en voor de aden. Plaatsing van artikelen wil echter niet zeggen dat het bestuur achter de inhoud van de rtikelen staat. De auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud. Onkruidbestrijding en voorlich ting anno 1998 in Terneuzen Door: Jan Flagge let is eerste helft mei. Een mooie dag, nog iiet veel wind, nog geen felle zon, aardige amperatuur. Kortom, het soort dagen, dat je edere week minstens 1 dag moet hebben. Iet is halverwege de morgen, als een lang janhoudend gebrom in de omgeving van de lat waar ik woon maar niet wil ophouden. Toch eens kijken, wat het is: Ik had het ;unnen weten!! Het jaarlijkse (of zelfs half- aarlijkse??) ritueel van de Gemeente erneuzen namelijk het preventief spuiten iet onkruidbestrijdingsmiddel van alle straatoppervlak. En het woord alles dient letterlijk genomen te worden: de straat, de stoep, de tegelpaden naast de flat en zelfs de tegels langs de schuurtjes worden niet ver geten. Een beetje weldenkend mens weet niet wat hij ziet. Te meer niet, omdat diezelfde tegels langs de schuurtjes s-a- vonds in gebruik zijn bij de jeugd om op te zitten en te liggen. Dit bij gebrek aan vertier in de wijk. In vroeger jaren, toen het autoverkeer overal nog ruim baan moest hebben, was het de gewoonte om tenminste de rijweg vrij te houden van gras tussen de stenen, want dat veroorza akte bij nat weer slippartijen. Ik heb nooit van ongelukken met dat soort oorzaak gehoord, 29

de Steltkluut | 1998 | | pagina 31