VANGSTRESULTATEN PER INLOOPVAL Hier worden enkel die valnummers genoemd waar een of meerdere muizen gevangen werd. De eerste kolom betreft de vangronde tussen 12.00 uur en 1.30 uur. De tweede kolom betreft de vangronde tussen 6.00 uur en 7.30 uur. In totaal werd er 20 keer een muis gevangen. Het is echter mogelijk dat daarbij dubbeltellin gen zijn. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk dat een bepaalde muis, b.v. het Rosse woelmuis die eerste ronde in val 24 aangetroffen is, de tweede ronde in val 25 aanwezig was. Tenmin ste als die vallen dicht bij elkaar stonden. Voor het bepalen van de eventuele dubbeltellingen zijn de vallen die dicht bij elkaar stonden in groepjes geclusterd en is de eerste vangronde met de tweede vergeleken. Na aftrek van de mogelijke dubbeltellingen zijn er tenminste 4 bosmuizen, 8 Rosse woelmuizen en 1 Dwerg spitsmuis aangetroffen. In 12 van de 31 vallen werd 1 of 2 keer een muis aangetroffen, dat is bijna 39% OPMERKINGEN BIJ DE VANGRESULTATEN 1 Het aantal gevangen muizen is in vergelijking met eerdere gelijksoortige onderzoekjes in Zeeuws-Vlaanderen (zie o.a. Steltkluut 96/2) hoog. 2 Er zijn slechts 3 soorten gevangen. Het lijkt echter waarschijnlijk dat er meer soorten aan wezig zijn, zoals bijvoorbeeld de Bosspits- muis. Vervolgonderzoek zou daarom nuttig kunnen zijn. 3 Ook nu weer werd geen enkele muis midden in een open veld gevangen. 4 In de vergelijking van de andere bos- en vege- tatietypen met elkaar zijn geen opvallence verschillen in vangstresultaten gevonden. SFEER Dergelijke "muizenkampjes" zijn een van de jaarlijkse hoogtepunten van de jeugdgroep. De jongeren van De Steltkluut kijken er altijd al ruime tijd naar uit. Er wordt gekampeerd middei in een natuurgebied. Naast de educatieve as pecten is er altijd wat ruimte voor wat spelele menten. Hierbij willen we de kinderen die i meegewerkt hebben bedanken: Mirte, Karimc, Ceriel, Emma, Jasmijn, Elias, Nick, Klaas, i Thamar en Sander. Natuurlijk mogen we ook de volwassen begeleiders niet vergeten: Marianne en Hans, Sandra en Marian. Voor de kinderen die deze keer niet mee konden hebben we een goede tip: In het weekend van 8 en 9 augustus gaan we weer muizen vanger dit keer aan de Kriekeputten bij Clinge Opgeven is wel verplicht. Zie voor de precieze informatie in Het Stekkertje. Dan rest ons nog Staatsbosbeheer te bedankeii voor de toestemming van dit onderzoekje en he uitlenen van de vallen. Tabel: Vangresultaten per inloopval NR. Eerste ronde Tweede ronde 1 Bosmuis ad. Bosmuis juv. 4 Bosmuis ad. 5 Rosse woelmuis ad. zogend 8 Bosmuis ad. 11 Rosse woelmuis ad. Dwergspitsmuis ad. 12 Rosse woelmuis ad. Rosse woelmuis juv. 14 Rosse woelmuis ad. Rosse woelmuis ad. 20 Rosse woelmuis ad. Rosse woelmuis ad. 21 Rosse woelmuis ad. zogend Rosse woelmuis ad. 24 Rosse woelmuis ad. Rosse woelmuis ad. 25 Rosse woelmuis ad. 30 Bosmuis ad. Bosmuis juv 16

de Steltkluut | 1998 | | pagina 18