Excursie: Otheense kreek en de Bronkreek te Spui Wanneer je van Terneuzen naar Axel rijdt, kom je door het gehuchtje Spui. Opvallend zijn de prachtige oude treurwilgen tussen de Bronkreek en het fietspad. Helaas zijn er twee geveld door een storm. In twee dagen waren deze bomen opgeruimd en afgevo erd. Was het niet een beter idee geweest om ze gewoon te laten liggen en de natuur zijn gang te laten, zoals dat tegenwoordig ook in de bossen gebeurt.? Een ideale biotoop voor mossen paddestoe len, insekten enz. Opvallend is ook de molen, die dateert uit de Franse tijd. Volgens overlevering zou Napoleon zelf te paard Spui gepasseerd zijn en order gegeven hebben om op die plaats een molen te bouwen. Op zich een mooi verhaal. Maar de molen is uit een veel smallere beurs gebouwd. Wie vermoedt dat achter Spui, vroeger Zoute Spui,,, een mooi natuur gebied ligt? Wie heeft weieens door de holle wei gelopen met een oude veedrinkput De oevers van de Otheense kreek zijn begroeid met allerlei interessante plantensoorten en bomen. Van deze vegetatie valt heel wat te vertellen. De kreek was eeuwen geleden een getijden Door: Ina van H; rr kreek. Dit water stond vroeger in verbinding rr e de Honte, de tegenwoordige Westerschelde. Voor de jaartelling hebben hier ook al mens ar gewoond. Er zijn voorwerpen uit het stensr tijdperk gevonden. In de jaren 10001100 begon men met ie bedijkingen. De Zaamslagpolder is ingedijkt ir 1350. Het Eiland,, in de volksmond in werkelijkheid een schiereiland is aangekocht door Staatsbos beheer en is een natuurgebied in wording. Wa! voor karakter dit gebied zal krijgen is nog n el bekend. Ook aan de Bronkreek zal de komende janr aandacht worden besteed. Hij zal uitgebagge c worden en de nu nog steile oevers zullen voorzien worden van natuurvriendelijke glooiende oevers, waarop planten en dieren meer ontwikkelingsmogelijkheden hebben. Wanneer u meer wilt weten over dit moe e gebied, wat normaal verboden terrein is, doet u dan mee met de excursie op 11 oktober on 14.00 uur. Verzamelplaats is het parkeerterrein bij cie molen. Neem voor de zekerheid op deze herfstwandr I- ing uw laarzen mee. Tot ziens! CONTACTADRESSEN WERKGROEPEN: Werkgroep Planologie: Vogel-/Roofvogel Zeeland: Jeugd/Landschapsonderhoud/ Bomen: Planten: Insekten: Vogelopvang: A.Paauwe, G.v.d.Nissestr 48. 4532 AE Zaamslag H.Castelijns, Marollenoord 10, 4553 CP Philippine L.Calle, Walstraat 7, 4531 ED Terneuzen P.Maas, Rembrandtlaan 114532 HP Terneuzen J. de Bakker, Past. Willemsstraat 5, 4586 AJ Lamswaarde W. de Koek, Spaarnestraat 13, 4535 GS Terneuzen 24

de Steltkluut | 1998 | | pagina 26