4 Gymnopilus sapineus /Dennevlamhoed Hebeloma crustuliniforme s.l. /Radijsvaalhoed Hebeloma mesopheaem Tweekleurige vaalhoed Hirneola auricula-judea Hygrocybe ceracea /Elfenwasplaat Hygrocybe miniata s.l. Gewoon vuurzwammetje Hymenoscyphus fructigenus /Eikeldopzwam Hypocrea aureoviridis /Gele kussentjeszwam Hypomyces chrysospermus /Goudgelzwameter Hypoxylon fragiforme /Roestbruine kogelzwam Hypoxylon multiforme /Vergroeide kogelzwam Inocybe lacera /Zandpadvezelkop Inocybe praetervisa Inocybe rimosa /Geelbruine spleetvezelknop Inonotus radiatus Elzeweerschijnzwam Laccaria amethystina Amethistzwam Laccaria laccata Laccaria proxima Lachnum virgineum /Gewoon franjekelkje Lacrymaria lacrymabunda/Tranende franjehoed Lactarius circellatus Lactarius quietus /Kaneelkleurige melkzwam Lentinus tigrinus /Tijgertaaiplaat Lepista flaccida /Roodbruine schijnridderzwam Lepista nuda /Paarse schijnridderzwam Lepista saeve Lycogala epidendrum /Bloedweizwam Lycoperdon perlatum /Parelstuifzwam Macrolepiota procera /Grote parasolzwam Macrolepiota rachodes /Knolparasolzwam Marasmiellus ramealis /Takruitertje Psilocybe fascicularis /Gewone zwavelkop Rickenella fibula /Oranjegeel trechtertje Rickenella swartzii Paarsharttrechtertje Rogersella sambuci Witte vlierschorszwam Russula amoenolens Scherpe kamrussula Russela cyanoxantha Russela ochroleuca /Geelwitte russula Russela parazurea /Gerijpte russula Sarcoscypha austriaca /Krulhaar kelkzwam Schizophyllum commune/Waaiertje Scleroderma areolatum Kleine aardappelbovhi Scleroderma citrinum /Gele aardappelbovist Scleroderma verrucosum /Wortelende aardap pelbovist Sclerotia claviceps microcephala Scutellinia scutellata /Gewone wimperzwam Sphaerobolus stellatus /Kogelwerper Spinellus fusiger Stereum gausapatum /Eikebloedzwam Stereum hirsutum /Gele korstzwam Stereum subtomentosum /Waaierkorstzwam Thelephora terrestris /Gewone franjezwam Trametes versicolor /Gewoon elfenbankje Tubaria furfuracea s.l. /Gewoon donsvoetje Typhula erythropus Roodvoetknotsje Vascellum pratense /Afgeplatte stuifzwam Volvariella gloiocephala s.l. /Gewond beurszwam Volvariella surrecta /Parasiet beurszwam Vuilleminia comedens /Schorsbeker Xerula radicata /Beukwortelzwam Xylaria hypoxylon /Geweizwam Xylaria polymorpha Houtknotszwam n.b. De ontbrekende soorten in deze lijst o.a. Cortinarius Gordijnzwammenen Entoloma Satijnzwammenzijn wel aanwezig, doch de groep is te groot voor goede determinatie. Bijzondere soorten: Granoderma lucidum. komt niet zoveel voor, dit is de Gesteelde lakzwam. Donker dofrode hoed. Een flesje water en een kwastje doet wonderen. Pilobolus kleinii. Letterlijk vertaald: 'Ik werp mijn hoed'. Een kleine soort 'hoedenwerper' op een paardenvijg (mesthoop langs de spoorlijn) kan je maar ontdekken vóór 10 uur 's morgens. Deze gebruikt 'zonlicht' voor de sporenversprei- ding en daarna het paardendarmstelsel om op nieuw tot ontwikkeling te komen in de paarden- vijg! Sarcoscypha austriaca. op knotstammetjes var Wilg. De Krulhaarkelkzwam, een prachtig rode kelkzwam. Een wintertype. Volvariella surrecta. de Parasiet beurszwam Een beurszwam welke groeit op rottende (geïnfecteerde) Nevelzwam (Clitocybe nebu laris), internationaal zeldzaam. Van recycling gesproken.... Een weggegooid pak reclamefolders wordt hele maal 'opgegeten' door Peziza vesiculosa, de Vroege bekerzwam. 20

de Steltkluut | 1998 | | pagina 22