rafl Vil verschillende seizoenen zijn te zien en daarbij ongelooflijk veel gedetailleerde tips: contactper sonen ter plaatse, instellingen en bezoekerscen tra, hoe er te komen met de auto of openbaar vervoer, adressen van verhuurbedrijven en pen sions, prijzen, en uiteraard de precieze beschrij vingen hoe je alle genoemde plekken bereikt. Met deze 216 pagina's dikke paperback op zak kun je de beste vogelgebieden niet missen. de interactieve FLORA van Nederland en België, Prijs f 109,95 (inclusief verzendkosten) Bestelwijze: maak f 109,95 over op gironummer 9229 of bankrekeningnummer 56 15 22 782 t.n.v. Abon nementenservice Haarlem o.v.v. cd-rom Flora, artikel nummer 53262 Wilt u ook wel eens weten hoe die planten heten, die u op uw wandeling door de duinen zag? Of waar ze verder nog voorkomen? Met andere woorden: bent u geïnteresseerd in deze nieuwe encyclopedie, determineergids en flora atlas in één? Dan heeft Grasduinen een leuke aanbieding voor u. Zie ook elders in dit blad. OE VEGETATIE VAN NEDERLAND Van de KNNV Uitgeverij Biodiversiteit. J.van Zoest (red.) ISBN 90 5011 107 6. Prijs: f59.50 biologische diversiteit op aarde staat aan vele gevaren bloot: de wereldbevolking groeit, het milieu vervuilt, leefgebieden voor planten en dieren versnipperen of verdwij- iucn^j!^. nen. In Biodiversiteit belichten de auteurs de biologische, so ciaal-economische en politieke facetten van het biodiversiteitsvraagstuk vanuit een mondiaal perspectief. Aan de orde komen onder andere het wereldwijd uitsterven van soorten; de oorzaken en gevolgen daarvan: de maatschappelijke achtergronden van natuurvernietiging en natuurbehoud in rijke en arme landen; de internationale handel in wilde planten en dieren en het belang van biodi versiteit voor de genees- en levensmiddelenin dustrie en andere bedrijfstakken. Daarnaast biedt Biodiversiteit aankopingspun- ten voor de toekomst. De auteurs geven inzicht in bestaande en potentiële initiatieven voor he. behoud van biodiversiteit en laten zien welke ro overheden, het bedrijfsleven en burgers hierir kunnen spelen. Deze constructieve benaderingswijze en de ex pertise van de auteurs maken Biodiversiteit to een uitstekend referentiekader voor medewer kers bij de overheid en het bedrijfsleven, docen ten en leerlingen in het hoger onderwijs en verder voor iedereen die zich betrokken voelt bij natuurbescherming op nationale en interna tionale schaal. De Vegetatie van Neder land, Prijs per deel f 99,50 In De Vegetatie van Neder land beschrijven de auteurs de actuele stand van de ve getatie in Nederland. De huidige vegetatie vergelijken ze met de situatie in het verleden, zodat het overzicht niet alleen voor natuur- en landschapsbeschermers van belang is, maar ook voor diegenen die zich bezig houden met herstel en ontwikkeling van nieuwe natuur. Daarnaast dient de boekenreeks als referen tiekader voor ander andere onderwijs, water schappen, adviesbureau's, gemeenten, provin cies en rijk en particuliere natuurbeschermings organisaties. Vijf delen Deel 1 gaat in op de grondslagen, methoden en toepassingen van de plantensociologie. Deel 2 behandelt de plantengemeenschappen van open water, bronnen, moerassen, hoogve nen en natte heiden, deel 3 de graslanden, zomen en droge heiden, deel 4 de planten groei van kust- en pioniersmilieus en deel 5 gaat in op bossen en struwelen. De delen 1 t/m 4 zijn nu verschenen. Deel 5 verschijnt in 1999. Inhoud De auteurs, werkzaam bij het IBN/DLO te Wa- geningen, hebben het overzicht gebaseerd op de numerieke verwerking van ruim 120.000 vegetatie-opnamen uit de periode 1930-1995. Voor het eerst worden dan ook in De Vegetatie van Nederland de beschreven plantengemeen- 30

de Steltkluut | 1998 | | pagina 32