4 Jaarverslag 1998 ^S> w In 1998 was voor De Steltkluut een jaar met tal rijke activiteiten. De bezetting van het bestuur is het zelfde gebleven. Op 25 maart werd het rapport "De Paddestoe len van Zeeuws-Vlaanderen" gepresenteerd. Dit was zowel een heuglijk als een droevige ge beurtenis. Droevig omdat de schrijver, Wim Kuijs, dit zelf niet meer mee heeft kunnen ma ken. Er werden veel excursies georganiseerd, de deelname daaraan was wisselend, maar gemid deld genomen goed. Deelname was er aan de Zeeland Natuurmaand. Opnieuw werd er met succes een Natuur en Milieumarkt in het cen trum van Terneuzen georganiseerd. Zelf was De Steltkluut in de zomerperiode op verschillen de activiteiten met een informatiestand aanwe zig. Er zijn een aantal projecten uitgevoerd die niet direct onder een van de werkgroepen val len. Zo werd er informatie gegeven op een bij eenkomst van de Jeugdnatuurwacht (Axel) en werd er een nestkastenproject uitgevoerd in het Axelse bos. Er is een serie gierzwaluwnestkas- ten geplaatst in de basiliek van Hulst. De vele activiteiten hadden wel als consequentie dat het steeds moeilijker was, dit binnen de beschikba re financiële middelen te doen. Na veel reken werk bleek een contributieverhoging van 25 naar 30 gulden onvermijdelijk. Aan het eind van het jaar is er energie gestoken in een verkie zingscampagne van de groene waterschap kan didaten. Activiteiten werkgroepen Planologiewerkgroep Ook 1998 was voor de planologie werkgroep een druk jaar. Leden waren opnieuw in de ver schillende ruilverkavelingcommissies actief. Daarnaast werd er weer door andere leden in gesproken op de inspraakbijeenkomsten van Herinrichting Hoek. Voor de Ruilverkaveling Axel werden inspraak reacties geleverd op de plannen voor bosontwikkeling bij Axel en het beplantingsplan voor dijken. Andere inspraak reacties betroffen bijvoorbeeld Windenergie in Oost Zeeuws-Vlaanderen (locatie keuzes), Peil- besluiten Axel en Axel zuid, herstel dijken Wes- terschelde (voor een gedeeltelijke sluiting ven recreatie op de werkweg buitendijks, ten behoe ve van rust- en foerageer plaatsen voor vogels), Natuurontwikkeling Margarethapolder, Mainport Westerschelde (tegen al te grootschalige nieu we ontwikkelingen) en de Containerterminal Braakmanhaven (bezwaar in kader art. 19 pro cedure). Een bezwaarprocedure die tezamen met anderen werd gevoerd tegen een varkens stal aan de Prinsessenweg te Hulst werd ge wonnen. Bezwaren werden ook geopperd tegen voorgenomen of al gerealiseerde bomenkap: 6 platanen aan de Zandstraat, een paardekastan- je te Sas Van Gent en een groep populieren aan het Mauritsfort. Met veel organisaties werdj overleg gevoerd: Met Staatsbosbeheer over de inrichting en beheer van Canisvliet en de Zwa - tenhoek en over een bijenbevruchtingsstation bij Ossenisse, met Het Zeeuwse Landschao over het beheersplan Saeftinghe en Hellega met de gemeente Terneuzen over de rugstreek- padden in de Nieuw Othenepolder, met de ge meente Hulst over het Reinaertpark, met hel steunpunt MEC over natuureducatie en er wasj deelname aan begeleidingsgroep Lanc- schapsbeleidsplan Hontenisse. Aandacht wasj er verder voor de Liniedijk te Hulst (diverse aan tastingen van natuurwaarden), de ecologische verbindingszone kanaalzone, de aanpassing van de N61 tussen Hoek en de Braakman, kleinschalige natuurontwikkeling bij de Spaai- bekkens, kokkelvisserij en de natuurdoeltypen in de begrensde gebieden. Gewerkt werd er aan een stukje coördinatie van het iepenziektebe- strijding bij monumentale iepen door middel van inentingen. Hierbij verleenden alle tereinbe- heerders medewerking. Door leden werden nog diverse informatiebijeenkomsten en symposia] bijgewoond. Werkgroep landschapsbeheer Behalve de Knotwerkgroep van de Steltkluut hebben ook de jongeren van de NJN en de Jeugdwerkgroep in het landschap gewerkt. Van de 13 Steltkluut werkdagen heeft de NJN er 6 met De Steltkluut samen gewerkt (zie tabel 1), daarnaast heeft de NJN ook nog op 6 dagen apart gewerkt (tabel 2). Traditioneel was de jeugdwerkgroep weer op 30-12 actief. Door de 10

de Steltkluut | 1999 | | pagina 12