4 J) Tabel 3. De Nieuwe soorten van de Witte bergen en Weelkes te Clinge, AC 65-365 ÏAuriscalpium vulgare Boletus erythropus Oiboria amentacea Fistulina hepatica Ganoderma lipsiense Lepista saeva Meianoleuca cognata var. cognata Oligoporus subcaesius Poculum firmum Po'yporus badius Russula drimeia Trametes gibbosa Oorlepelzwam Gewone heksenboleet Elzenkatjesmummiekelkje Biefstukzwam Platte tonderzwam Paarssteelschijnridderzwam Okerkleurige veldridderzwam Vaalblauwe kaaszwam Eikentak stromakelkje Peksteel Duivelsbroodrussula Witte bultzwam het bosje 'Ferket' staan enkele Heksenboleten, Boletus erythropus, vlak langs het onverharde pad. Aan de westkant van ditzelfde bosje, langs de Opperstraat, staat ook Eekhoorntjesbrood en een witte amaniet, die in opgedroogde sloot- modder staat. Er zit een verdacht roze schijn op de hoed. Is het de witte variant van de Citroen amaniet? Bij doorsnijden geen rauwe aardap- peigeur. Het vlees krijgt een roze kleur. Een ge wone beurszwam kan het niet zijn. Deze heeft witte sporen en een duidelijke knol i.p.v. een beurs. Dit klopt niet, zou het de Amanita eliae, de Roze amaniet kunnen zijn? Opgestuurd naar Wijster; druk, druk, Biologisch Station wordt op geheven. Doorgestuurd naar dr. C.Bas te Leiden, de Amanieten deskundige. Als het inderdaad de A. eliae zou zijn dan is dit toch bijzonder, nl. sinds 1962 niet meer in Nederland gesignaleerd en vermoedelijk een uitgestorven soort. Het totaal van de gevonden soorten fungi staat hier op 270 stuks. Geraadpleegde literatuur Overzicht van de paddestoelen van Nederland, N.M.V. 1995 Bedreigde en kwetsbare paddestoelen in Nederland. IKC Natuurbeheer nr 24 - 1996 Paddestoelen van West-Europa. R.Phillips 3e druk. 1993 Paddestoelenencyclopedie. G.J.Keizer, 1997 Het grote boek van de paddestoelen. M.Svrcek en B.Vancura, 1986 Ryman en Holmasen: Svampar, 1984 Dahncke: 1200 Pilze, 1993 Breitenbach en Kranzlin: Pilze Schweiz. deel 12, 3. Paddestoelengids: Elzevier. R.Rayner,1979 Paddestoelen op hout, Thieme. M.Enderle en H.E.Laux, 1981 Coolia, contactblad der Nederlandse Mycologische Vereniging Determinatie sleutel voor Russula soorten. B.Buyck (AMK) De paddestoelen van Zeeuws Vlaanderen. W.Kuijs, 1998 Paddestoelen in Zeeuws Vlaanderen. A. de Meijer, 1982 identification of the larger fungi. Watling,1973 Kleine Kryptogamenflora 2a und 2b. Moser, 1978 9 Mitteleuropaische Porlinge. Jahn, 1976 Diverse Wetenschappelijke mededelingen KNNV 19

de Steltkluut | 1999 | | pagina 21