De Natuur en Milieumarkt Door: Richard La e Afgelopen zaterdag 26 juni was het zover, sinds enkele jaren organiseert de Steltkluut deze groene markt onder een blauwe hemel. Door de verjaardag van boswachter (Staatsbosbeheer) konden we vrijdag genieten van natuurcabaret door een uitstekend zanger, Bert van Baar. Jammer dat er relatief zoweinig mensen zijn ge komen, zij hebben er niet van kunnen genieten. Zaterdag werd de markt geopend door onze voorzitter Adri Paauwe samen met een afge vaardigde van Staatsbosbeheer en een wethou der van B en W Axel, ondersteund door bos wachter Hans van Hage. Op een bekakt hon denveldje lag een enorme boom die op eentoni ge wijze werd bewerkt. Er werden namelijk door de heren met een boormachine gaatjes inge boord, dit om kans te geven aan bepaalde bij ensoorten om zich hierin te nestelen. Deze acti viteit kon men overigens ook doen bij de jeugd- stand van het Stekkertje. Gemeente Axel heeft deze markt ruim gespon sord, en heeft al eerder bewezen de groene ge dachte niet te schuwen, ik mag hopen dat ande re gemeentes ook meer en meer oog gaan krij gen voor het groen en gedierte des aarde. Het is ons daarom te doen om mensen bijeen te brengen en het publiek kennis laten nemen over natuur en milieuzaken. Op de markt was het een gezellige drukte met stralend weer, tal van kramen waren het bekijken en proeven zeker waard. Schminken voor de kinderen, je eindeloos vermaken met al dat hout wat staatsbosbe heer, een stoel, een tafeltje je kon het alle maal maken, SBB de kindervriend. Een stel Limousinekoeien, een vissersvro van Canisvliet, lekkernijen van het land: ke s kaas en natuurvoeding. Een indiaan met zijn waar stond naast het Wereld Natuurfonds daar naast Stichting de Zeeuwse schaapskudde, air van bijen kreeg je honing. De enorme stand van onze gewaardeerde n- secten werkgroep trok weer veel aandacht, tor- wijl ons eigen kraampje ook veel heeft verkoc it Levende fretten waren te zien bij de kraam var de wildbeheerseenheid. Voor de volledigheid noem ik nog de volgende standhouders; Ie Baeckermat met gezond lekkers, Fieldtrip vc or NME advies en organisatie, steunpunt Nl\ E voor levering educatiemiddelen aan o.a. scho- len, Stichting Dorpsbos Biervliet, de Zeeuw e Knoop en van "t Zeeuwse land, Ravon organisatie voor het kruipend gedierte o, a reptielen, Groei en Bloei, Astrantia voor tui architectuur, de Wereldwinkel, Stichting hoi Zeeuwse landschap, Stichting Landschapsbe heer met o.a. weidevogelbescherming, Roset e voor o.a. vegetarische voeding, de NJN er n jeugdnatuurorganisatie, zo dat waren de kra men. Kortom zoveel moois, leuks en interessants, h was er allemaal. Mocht U nog iemand weten die op deze markt zou kunnen staan laat het ons dan weten, zo ook uw opmerkingen over deze dag. Bedankt iedereen van deze dag! Ik hoop dat ook voor volgend jaar dat met gezamenlijke kracht er nog een grotere markt tot stand komt. Waa - schijniijk wordt deze dag iets eerder georgan - seerd zodat we wat meer inheemse planten op de markt kunnen krijgen. CONTACTADRESSEN WERKGROEPEN: Werkgroep Planologie: Vogel-/Roofvogel Zeeland: Jeugd/Landschapsonderhoud/ Bomen: Planten: Insecten: Vogelopvang: naam A.Paauwe, G.v.d.Nissestr 48, 4532 AE Zaamslag Alex Wieland, IJsbaanstraat 9, 4537 PH Terneuzen L.Calle, Walstraat 7, 4531 ED Terneuzen P.Maas, Rembrandtlaan 11, 4532 HP Terneuzen J. de Bakker, Past. Willemsstraat 5, 4586 AJ Lamswaarde W. de Koek, Spaarnestraat 13, 4535 GS Terneuzen

de Steltkluut | 1999 | | pagina 26