KNOTTEN Datum: Tijd: Plaats: Contact: A nmelden! Zaterdag 11 december 1999. 9.00 uur verzamelen bij de garage aan de Walstraat in Terneuzen Lucien Calle, 0115-617416 Ook dit winterseizoen gaan we er weer flink tegenaan. Er is al heel wat werk in de planning. Naast het traditionele knotten van wilgen zijn er weer diverse soorten van werkzaamheden. Zoals het afzetten van wat hakhout, hulp bij het natuurvriendelijke beheer van enkele bosjes, en het werk aan de spoorlijn bij Hulst. Uiterlijk vrijdagavond 10 december tussen 19.00 en 21.00 uur bij Lucien Calle. ALGEMENE LEDENVERGADERING: NAJAARSVERGADERING Datum: dinsdag 14 december 1999 OPENING KNOTSEIZOEN: Werken aan de spoorlijn bij Hulst Ook dit winterseizoen gaan we er weer flink tegenaan. Er is al heel wat werk in de planning. Naast het traditionele knotten van wilgen zijn er weer diverse soorten van werkzaamheden. Zoals het afzet ten van wat hakhout, hulp bij het natuurvriendelijk beheer van enkele bosjes, en het werk aan de spoorlijn bij Hulst. Met deze laatste activiteit willen we beginnen. En wel op zaterdag 9 oktober. Nu alweer enkele jaren achtereen wordt er hier gewerkt om het biotoop van de Levendbarende hagedis, die hier voorkomt, in stand te houden. Daartoe wordt geprobeerd het terreintje half open te houden. Bomen en struiken .orden afgezet, braamvegetatie afgezeist en opgeruimd. In de loop der tijd hebben we echter in een toenemende mate met een nieuw probleem te maken: Het spoorlijntje begint helemaal te vergrassen. Daar waar tot voor kort nog een korte mosachtige vegetatie aanwezig was. schieten de ruige gras soorten nu overal op. Dit is zeer ongunstig. We zullen hier dan ook stukjes gaan afplaggen, om zo eer stukjes met kaal, schoon en voedselarm zand te creëren. En zoals altijd kunnen we hierbij weer j veel vrijwilligers gebruiken. Dus noteer alvast in je agenda: Datum: zaterdag 9 oktober 1999 Tijd: 9.00 uur aan de garage in de walstraat in Terneuzen of, 9.45 uur aan de ingang aan de Waterstraat te Hulst. Contact: Lucien Calle, 0115-617416 Ook de andere data zijn vastgelegd. Namelijk 30-10, 13-11, 27-11 en 11-12. Het vertrek is dan (steeds om 9. 00 uur aan de garage in de Walstraat. Wie op een van deze dagen mee wil kan zich het beste even van tevoren aanmelden. Dat kan het beste steeds op de vrijdagavond voorafgaande aan de zaterdag waarop gewerkt wordt, tussen 19.00 en 21.00 uur op bovenstaand nummer. 7

de Steltkluut | 1999 | | pagina 9