/M In deze periode zijn circa 7 Kwartels doorgegeven. Zeer bijzonder was de melding van een Kleine Waterhoen op 27-09 in de Canisvliet (FT). Een tweetal Kwartelkoningen werden gemeld in de periode mei/juni, 1 nabij de Nassauput en 1 nabij het Groot Eiland (data onbekend!) (J. van Hooye). Een Russische Kauw zat op 22-11 op de zee dijk van het Paulinaschor (AW). Rouwkwikstaart 1 gemengd broedpaar sluizen- complex Terneuzen (MCp) Een Hop liet zich op 11-5 fraai bekijken in Braakman Noord (AK). Een tweetal Graszangers waren langdurig aan wezig (juli, augustus en september) in Saef- tinghe (1 Emmadorp en 1 Paal) (div). Een territorium van een Grote Karekiet was bij de Zestigvoetkreek (HB), 1 ex werd gehoord op 21-05 in de Canisvliet (FT). Een viertal Goudvinken waren op 31-01 aan wezig in een tuin in Hulst (R. Dhondt, ET), in Terneuzen was er op 24-03 1 aanwezig (LC) Slechts 2 Beflijsters werden gemeld; op 22-04 in Braakman Noord (AK). Een Draaihals zat eind augustus in een tuin te Terneuzen (E. Neve). Een Siberische Lijster werd in oktober gezien in een groep Kramsvogels nabij het Groot Ei land (J. van Hooye). Buidelmezen waren in januari en februari aan wezig in Saeftinghe (4 ex) (AW), in het najaar zijn er 20 geringd en werden er daarnaast nog circa 10 exemplaren waargenomen (ringgroep Seaftinghe). De eerste Boerenzwaluw werd op 22-02 gezien boven de Canisvlietkreek (NJN). Een overwinterend mannetje Roodborsttapuit zat op 30-12 bij Hulst (ET). Kruisbek: 27-03, 10 ex Braakman N (AW); 26-04 3 de Sterre Clinge (HB). Ijsvogel (Westgeul. Braakman) Jong vrouwtje, herkenbaar aan rode ondersnavel Ijsvogels zijn in het voorjaar gemeld langs de Vlaamse Kreek en in het najaar vanuit het WMZ gebied, Braakman Noord, Paulinapolder, Vlaamse Kreek en het gemaal Paal. Op 20-11 was een Standleeuwerik aanwezig op de Gasdam (AW); op 19-12-98 zat er 1 ex. bij het Paulinaschor (AK, JP en HC). Een Ortolaan was op 30-05 aanwezig op de dijk van de Spaarbekkens (M. Bonder). Europese Kanarie: 16-03 1 zang Emmadorp (LC) 9-03 1 zang Terneuzen (LC) 19-04 1 Braakman Zuid (MCp) Met dank aan de waarnemers: W. de Bokx; H. Castelijns (HC), M. Capello (MCp), G. van de Wege, E. de Bree (EB), J. Poortvliet (JP), F. Tombeur (FT), E. Taelman (ET), H. Bun (HB), E. Renema (ER), A. Kind (AK) L. Calle (LC), Th. Spuesens, R. Remmerts (RR), W. Wisse (WW), NJN-Zeeuws-Vlaanderen (NJN), meer dan 3 waarnemers (div) en A. Wieland (AW). 31

de Steltkluut | 1999 | | pagina 33