I Zoogdier Werkgroep Zeeland 4" Begin november 1999 is op initiatief van Jan Piet Bekker en Piet van der Reest een aanzet gegeven tot de oprichting van de Zoogdier Werkgroep Zeeland (Z.W.Z.). Samen met een aantal leden van regionale natuurverenigingen is besloten om tot de oprichting van deze werk groep te komen. 16 December 1999 is de op richting bekrachtigd door het bestuur van de v.z.z. voordelen bij verschillende activiteiten te maken te hebben met een organisatie in plaats var met verschillende personen. We zijn van plan de activiteiten in samenwer king met de regionale natuurverenigingen te or ganiseren. Verslagen van waarnemingen, in ventarisaties, excursies e.d. komen dan ook; niet in een aparte nieuwsbrief, maar worden ge-., publiceerd in de bestaande verenigingsbladen. De bedoeling van de werkgroep is het actief be zig zijn met onderzoek en bescherming van zoogdieren in onze provincie. We zullen dit doen onder de bestuurlijke paraplu van de (lan delijke) Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming. Dit biedt de mogelijkheid om ons optimaal in te zetten voor activiteiten binnen Zeeland zelf. Hoewel bij de plaatselijke natuurverenigingen geen afzonderlijke zoogdierwerkgroepen be staan, wordt er door verscheidene personen wel aandacht besteedt aan bijvoorbeeld vleermui zen, eekhoorns, woelmuizen etc. Door bij zoog- dieronderzoek en -bescherming samen te wer ken kunnen we elkaar bij deze activiteiten hel pen en motiveren. Naast het afstemmen van activiteiten binnen Zeeland vormt de komst van de nieuwe Flora en Fauna Wet een belangrijk argument voor de oprichting van de Z.W.Z. Ook voor beheerders zoals Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Zeeuws Landschap, Rijkswaterstaat biedt het Wat voor het komende jaar aan projecten, in ventarisaties, excursies e.d. wordt georgani seerd zullen jullie komend voorjaar vernemen. Uiteraard willen graag horen wat er bij de regio nale natuurverenigingen aan zoogdieractivitei ten op stapel staan. Zo kunnen we een provinci aal overzicht opstellen en bekendmaken. Heb je belangstelling voor zoogdieren en wil je meewerken aan inventarisatie, onderzoek en bescherming? Neem dan contact op met de Zoogdier Werkgroep Zeeland: Nanning-Jan Honingh (secr.) Rozenstraat 11 4434 AL Kwadendamme 0113-649428(p)/ 230936 (w) Jan Piet Bekker (voorz.) Zwanenlaan 10 4351 RX Veere 0118-506448 e-mail: ipbekker@elio.nl CONTACTADRESSEN WERKGROEPEN: Werkgroep Planologie: Vogel-/Roofvogel Zeeland: Jeugd/Landschapsonderhoud/ Bomen: Planten: Insecten: Vogelopvang: naam A.Paauwe. G.v.d.Nissestr 48, 4532 AE Zaamslag Alex Wieland, IJsbaanstraat 9. 4537 PH Terneuzen L.Calle, Walstraat 7, 4531 ED Terneuzen P.Maas, Rembrandtlaan 11, 4532 HP Terneuzen J. de Bakker, Past. Willemsstraat 5, 4586 AJ Lamswaarde W. de Koek, Spaarnestraat 13, 4535 GS Terneuzen 24

de Steltkluut | 2000 | | pagina 24