Ook voor de dieren is menselijk ingrijpen soms noodzakelijk. Zo worden de bewoners van een aantal dassenburchten tegen het autoverkeer beschermd met rasters en dassentunnels; maar evengoed wordt jaarlijks éénderde van de das- senpopulatie doodgereden, bijna evenveel als de natuurlijke aanwas! leder voorjaar moeten vrijwillige "klaar-overs" de kikkers en padden tij dens hun trek behoeden voor het autoverkeer. Dat is zeker de moeite waard in dit natuurge bied, want het herbergt het grootste aantal am- fibieënsoorten van Nederland: de groene, brui ne en heikikker; de gewone, rugstreep- en knof- lookpad; de kleine, grote en alpenwatersala mander. Tijdens de excursie krijgen we ze vast niet alle maal te zien, wel zal de boswachter speciaal voor ons twee amfibieënfuiken lichten. Wie zich even van de groep afzondert, krijgt misschien ook wel de kleine (levendbarende) hagedis te zien. Hoe, wat, waar Gezien de afstand naar Nijmegen, vertrekt de bus op 20 mei al om 7.00 uur vanaf het Ledel- plein in Oostburg. Zorg dat je op tijd komt! Na een lange busreis staan om 10.00 uur de koffie en thee klaar in Millingen aan de Rijn, plus voor iedereen een lekkere "Millingerduin". Johan Bekhuis van Stichting Ark wacht ons hier op. Na een korte blik in het naastgelegen infor matiecentrum verzorgt hij de rondleiding door de Millingerwaard. 's Middags gaan we met de bus naar de Vennen, waarover boswachter Arie van den Berg zijn licht zal laten schijnen. Om die hele tijd niet van honger en dorst om te komen raden we je aan een stevig lunchpakket en wat te drinken mee te nemen, 's Avonds on derbreken we om een uur of zeven de terugreis voor een gezellige maaltijd in Antwerpen. Om streeks 22.30 is de bus terug in Oostburg. De kosten? Het zal je niet verwonderen te horen dat de hoofdmoot van de kosten in het afhuren van de bus liggen. We gaan met een bus waarin 50 personen een plaatsje kunnen vinden en zo ko men we tot een bedrag van 40,00 per per soon. Hierbij inbegrepen zit de busreis, de koffie/thee met Millingerduin bij aankomst aldaar en en tree/gidsen in de gebieden, voorzover van toe passing. In de bus aanwezig zijn ook onze leden René Steijn en Alex de Meijer, die de gebieden ken nen. Maaltijden etc. gedurende de rit en de afsluiten de maaltijd in Antwerpen zijn dus voor eigen re kening. Route Verder bestaat de mogelijkheid dat de route via Antwerpen langs Terneuzen of Hulst voert om aldaar wonende leden, of leden van zustervere niging De Steltkluut de kans te geven op te stappen. Nota bene Omdat de vereniging de bus vast moet leggen en niet het risico kan lopen dat een aantal men sen niet komt opdagen met het gevolg dat de vereniging voor de kosten opdraait, is uw stoel in de bus pas definitief geboekt als betaling heeft plaatsgevonden. Dit kan op Raborekening 3695.16.338 en op Postbank 4335785 t.n.v. penningmeester 't Du- umpje te Breskens. Vergeet niet uw naam in de omschrijving op te nemen We hopen op een propvolle bus Nadere info bij: Jaap de Hulster, 0117 - 38 50 75 Email: hulster@tref.nl Christine Kerpestein, 0117 - 45 44 07 Email: duumpje@wish.net

de Steltkluut | 2000 | | pagina 31