EXCURSIEROOSTER JUNI - JULI 2000 Door: Marianne Lundah Brochure Natuur- en milieuactiviteiten in Zeeuws-Vlaanderen 2000 Als een soort service naar leden en niet-leden toe, streven we er de laatste twee jaar naar, het activi teiten-rooster zo volledig mogelijk te maken. We proberen alle activiteiten die georganiseerd worder op het gebied van natuur- en milieu in Zeeuws-Vlaanderen te bundelen en in de Steltkluut op te ne men. Dus ook activiteiten die door andere organisaties en instanties worden georganiseerd, ook bui ten Oost Zeeuws-Vlaanderen, worden in het rooster opgenomen. Dit idee is in eerste instantie ont staan, doordat het nog wel eens voorkwam dat er door verschillende organisaties activiteiten op de zelfde plaats en/of dezelfde dag georganiseerd werden. Jammer, jammer, jammer! Dit schreeuwde om spreiding en afstemming! De laatste twee jaar komen de beide natuurbeschermings-verenigingen de Steltkluut en 't Duumpje, de natuurbeherende instanties Staatsbosbeheer en Stichting Het Zeeuw se Landschap, het IVN en onlangs ook het Steunpunt MEC Zeeuws-Vlaanderen, in het najaar bij el kaar om al zoveel mogelijk een rooster te maken voor het komende jaar. Alles bij elkaar wordt dit in middels een indrukwekkend geheel en neemt het een aanzienlijk aantal pagina's in beslag in het ver enigingsblad. Op initiatief van Staatsbosbeheer en het steunpunt MEC is bij wijze van experiment be sloten om een gezamenlijke brochure uit te brengen met een zeer grote verspreiding. We hopen hier mee ook een groot aantal niet- (toekomstige?) leden te bereiken. De brochure zal op 1 juni a.s. ge presenteerd worden tijdens de dauwtrapactiviteit vanuit het Bezoekerscentrum De Baeckermat te Westdorpe. Vanaf deze Steltkluut vindt u nog enkel uitgebreide informatie over de Steltkluut activiteiten in hei tijdschrift, de excursies van de andere organisaties zullen in een kort overzicht worden gemeld, voor nadere informatie raadplege men de brochure. Bewaar dus goed de met deze Steltkluut meegezonden brochure: 'Natuur- en milieu activiteiten in Zeeuws Vlaanderen 2000' Opmerkingen, suggesties, geplande activiteiten horen we graag van u, hoe eerder hoe beter! U kunt hiervoor terecht bij de redactie van de brochure: Hans van Hage of Marianne Lundahl. CURSUS VLEERMUIZEN 2: INVLIEGEXCURSIE Datum: Donderdag 1 juni 2000 (hemelvaart). Tijd: 04.30 uur.!!! Plaats: Wordt nader vermeld (bij aanmelding). Organisatie: Steltkluut. Contact: Lucien Calle 0115-617416, Marian Langeveld 0115-648430 of Marianne Lundahl 0115-482048. Meenemen: Zaklamp. Tijdens deze korte cursus (drie activiteiten) maakt u kennis met deze fascinerende vliegende zoogdieren. Aan bod komt welke soorten er in Zeeuws-Vlaanderen leven en hoe zij te herkennen zijn. Door middel van een avond- en ochtendexcursie leert u hoe u deze dieren in uw eigen omgeving op eenvoudige wijze kunt tellen. Maar ook hoe u deze dieren kunt beschermen wanneer u deze dieren in huis heeft. Deze ochtend gaan we kijken bij een kolonie vleermuizen die verblijft in een woon huis. Ongeveer drie kwartier voor zonsopkomst (zon op om 05.34) is de jacht op voedsel ten einde en zoeken de vleermuizen hun slaapplaats op; in dit geval het woonhuis. Door het aantal dieren te tellen die het invlieggat binnengaan, kunnen we een schatting maken hoe groot de kolonie is. Let op: aanmelden

de Steltkluut | 2000 | | pagina 4