SEIZOENSOPENING EN PROGRAMMA VAN DE KNOTGROEP et winterseizoen nadert alweer en dat gaat bij een bepaald soort mensen altijd weer gepaard et een typerend soort jeuk. Deze vreemdsoortige kriebel is meestal het best voelbaar in de anden. Nietsvermoedend fiets je door het landschap, geniet van de prachtige herfst, vallen- -ie blaadjes en schitterende knotwilgen. En dan ineens zijn er die heftige jeukende handen, ulke mensen zijn altijd weer blij dat het knotseizoen weer aangebroken is. Kunnen ze er ein- elijk weer eens ongelofelijk tegen aan. En geloof me, ook voor deze winter hebben we weer en programma waar iedereen zich op kan uitleven. eizoensopening e beginnen het snoeiseizoen op zaterdag 11 november, waar we vorig jaar zijn geëindigd. Bij onze :elgische vriendjes op de eco-boerderij de Wassende Maan, vlakbij Gent. Vorig jaar snoeiden we vaar alle knotwilgen, nu is het elzenhakhout aan de beurt. De zware elzenstammen moeten op knie- oogte afgezet worden. Voorwaar een hele klus. Gelukkig zullen we door onze gastdames (en he- n?) ook flink in de watjes gelegd worden. Op culinair gebied hebben ze natuurlijk een reputatie oog te houden. Dat zal ditmaal geen probleem zijn met een echte keuken-prinses als Christa. Ver- noeide spieren? Nadine zorgt voor een passende massage! In verband met de wat langere reistijd ertrekken we iets vroeger, om 8.30 uur aan de garage in de Walstraat te Terneuzen. )e tweede knotdag, op 25-11 gaan we knotwilgen snoeien bij de familie Veerman, aan de Noorddijk te Hoek. Aan deze prachtige plaats langs de oevers van de voorste kreek zijn wel een 25-tal knot ten die gesnoeid moeten worden. Het takhout kan daar in een houtril verwerkt kunnen worden. jaarna is de knotgroep steeds om de twee weken op de zaterdagen actief. Dus op 9-12, 23-12 en de speciale jeugd-knotdag op 30-12. Voor deze data zijn nog geen exacte werkplekken bekend. We vertrekken steeds om 9. 00 uur aan de werkplaats aan de Walstraat in Terneuzen. Wie mee wil an zich de vrijdagavond tussen 7 en 9 uur, voorafgaand aan de zaterdag, opgeven bij Lucien Calle :0115-617416). 28 oktober: ARBO-BIJEENKOMST Er zijn veel nieuwe ontwikkelingen betreffende de veiligheidseisen die de ARBO wetgeving aan het rijwilligerswerk stelt. Het gaat dan om zaken als, mag ik nog wel met een motorzaag in een knotwilg moeien? Kan ik nog wel zonder veiligheidsgordel in een hoogstamfruitboom klimmen? Hoe voorko men we ongelukken en wie draagt er precies de verantwoordelijkheid als het eens fout mocht gaan? Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft voor alle groepen hier in de regio eens een aantal van dit soort zaken op een rijtje gezet. Er zijn informatiemappen voor begeleiders van groepen en kleine in structieboekjes voor alle vrijwilligers. Deze zullen worden gepresenteerd op een bijeenkomst op 28 oktober in Goes (de exacte details zijn op dit moment nog niet bekend). Tijdens de informatiebijeen komst zal deze materie toegelicht worden. De dag is met name bedoeld voor begeleiders van vrijwil- ligersgroepen, zoals ook scouting, scholen e.d., want al die groepen krijgen ook met de ARBO-wet te maken. Voor meer informatie en voor eventuele afspraken over het vervoer naar Goes, neem even contact op met Lucien Calle. 5

de Steltkluut | 2000 | | pagina 7