Waarschuwing Door: L.Noens Laatst zag ik, in BN/De Stem van zaterdag 28 oktober 2000, een foto van een bord met de tekst: OPPASSEN GOLFBALLEN". Als wande laar of natuurliefhebber loop je hier niet meer veilig. Gelukkig kunnen wij dat bord "lezen" en er "rekening" mee houden. Maar wat te denken van allerlei activiteiten van de 'WOESTE KOP'? Iweefvliegen excursie Zoals die zaterdag van de zweefvliegexcursie oen er drie liefhebbers hun rondje deden over het S.B.B. terreinHet was toen wel erg on- weersachtig. Gelukkig was de Watertoren open en de tijd werd nuttig besteed aan de tentoon stelling. Een aanrader. Toen de donkere wolken overgewaaid waren, gingen de liefhebbers toch maar op pad om iets, maakt niet uit wat, te zien. Opvallend was het enorme lawaai komend vanuit de richting Westdorpe. Zou er een ongeluk gaan gebeu ren? De ambulance stond driftig te wachten. Naar later bleek had dit niets te maken met rondslingerende golfballen. Trouwens het waar schuwingsbord stond er toen nog niet! Verschijnsel De singelranden rond de 'green' zagen er opval lend gelig bruin uit onder de heesters en de bo men. Een echt opvallend verschijnsel. ALLES DOODGESPOTEN! Hier zal je geen zweefvlieg, laat staan een ander insect, libel of vlinder vin den. De kruidige planten zijn verandert in een bruine substantie. Voor slakken en muizen lijkt mij dit geheel ook ongeschikt. Het enige wat je hier kan vinden zijn golfballen. Voor planten en dieren staan geen waarschuwingsborden zoals b.v. 'Opgepast GIFSPUIT'. Kunstbos In het 'kunstbos' wacht ons nog zo'n onaange name verrassing. De maaiklepelaar is hier weer een heftig bezig geweest! Staatsbosbeheer doe hier eens iets aan. De verruiging met grassen neemt steeds meer toe. De andere plantjes krij gen ook hier geen kans meer. Het wordt wel een uitzonderlijk arm gebied. Zeldzaam Straks wordt alles wat geen gras is, zeldzaam tot zeer zeldzaam. Trouwens de maaiklepelaar rijdt ook overal rond o.a. in de SBB terreinen rondom Hulst. Is dit dezelfde die ook de gras bermen langs de wegen maait? Lekker makke lijk, je hoeft niets meer af te voeren. Nog zo'n leukeGefaseerd maaien, lees: klepelen, leuk geprobeerd. Zoals langs de Tol weg te Absdale is er op twee plaatsen zoge naamd gefaseerd gemaaid. Precies op de plaats waar twee zeldzame vlindersoorten een kleine populatie hebben is gemaaid. Kilometers ver is niet gemaaid en plots worden de zeldza me Vijfstippige st. jansvlinder en Metaalvlinder nog zeldzamer Om maar eens iemand te citeren: 'Zeldzame dingen moeten ook zeldzaam blijven'. Dit geldt natuurlijk ook voor de zeldzame Hooibeestjes op het Woeste Kop golfterrein te Axel. Het eni ge wat je hier kan vinden zijn golfballen in plaats van Parelstuifzwammen. Enigszins te leurgesteld, nog net geen trauma, gaan de drie natuurliefhebbers met een slecht gevoel huis waarts. Mogelijk tot volgend jaar bij de Zweef vliegexcursie.

de Steltkluut | 2000 | | pagina 17