4 1§>_ Notulen voorjaarsvergadering 3 april 2000 Aanwezig: A. Paauwe (voorzitter), L. Calle (secretaris), W. Wisse (penningmeester), M. Langeveld (redactie), R. Lader (bestuurslid), M. Lundahl (notulist), Cees van den Velde (administratie) en 6 leden. Afgemeld: E. Neve, J. de Bakker, A. Wieland 1. Opening en mededelingen Steltkluut heeft de tweede prijs in het kader van de Zeeuwse Milieuprijs (provincie Zeeland gekregen voor "het werk van de vereniging in het algemeen". Op stellen beleidsplan 2001-2006, via een aparte bijeenkomst in najaar 2000 zullen ideeër voor een nieuw beleidsplan worden verzameld. Steltkluut in 2001 45 jaar en 5 jaar milieumarkt. In het najaar 2000 zullen diverse rapporten verschijnen: Selenapolder Sieperdaschor steenstorten Saeftinghe. 2. Notulen najaarsvergadering 14-12-'99 Inmiddels zijn de aanvragen voor mestopslag ingetrokken. Steltkluut houdt vinger aan de pols. 3. Jaarverslag secretariaat en werkgroepen Wordt ongewijzigd vastgesteld. 4. Jaarverslag penningmeester Resultatenrekening 1999 en balans: start 2000 positief Kascommissie: met dank aan Joop de Bakker en Edward Neve. Joop de Bakker wordt bi deze opgevolgd door Jaap Verhelst (tel 0115-563100) 5. Bestuursverkiezing Lucien Calle en Marianne Lundahl zijn aftredend en herkiesbaar en worden herkozen. Ei meldt zich geen nieuw bestuurslid. 6. Rondvraag Wat verder nog ter tafel komt Voorheen bestond er een soort streeplijst voor vogels. Is deze nog in gebruik? De streeplijsi wordt niet meer gebruikt, maar losse waarnemingen kunnen gestuurd worden naar: Alex Wieland, Marc Buisse of Eddy Matthijs. Het is handig om te werken met kopieën uit de Pro vincie Atlas (schaal 1: 25.000) Eddy Taelman: Landelijke vlinderatlas komt dit jaar niet uit. Herdoor is het wel mogelijk de waarnemingen die in 2000 gedaan (gaan) worden mee te nemen. Er zijn nog veel witte vlek ken! Daarom een oproep aan alle leden alle waarnemingen door te geven aan de werk groep. Eddy Taelman: In het museum van Hulst zijn twee vitrines ingericht over het waterwinge bied en haar diergroepen. Opening nieuwe kantoor Rijkswaterstaat. Steltkluut staat er met een kraam (Richard Lader). In 2000 organiseert de Steltkluut vanwege tijdgebrek en tijdstip feestdagen zelf geen uitge breide natuur- en milieumarkt en dauwtrap actie. Op initiatief van Staatsbosbeheer wordt er vanuit bezoekerscentrum de Baeckermat wel een dauwtrap wandeling georganiseerd. Er zullen dan enkele kraampjes aanwezig zijn. De nieuwe dijkgraaf zal aantreden. Omroep Zeeland Radio is de gehele ochtend op deze locatie aanwezig. Pauze Aangename schemerwandeling langs Canisvliet onder leiding van Hans van Hage (boswachter Staatsbosbeheer).

de Steltkluut | 2000 | | pagina 8