INTERNATIONAAL STEENUIL SYMPOSIUM (I'an 16 tot en met 18 maart 2001 wordt het tweede Internationale Steenuil symposium gehouden wor sen in het NMEC Helix te Geraardsbergen, België. Organisatoren zijn: Natuurvereniging vzw de Wie lewaal, Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap -AMINAL- en de Internationale Steenuil Werkgroep. Het doel van dit symposium is het bekend maken van de resultaten van het Vlaamse Steenuil Project, dat door meer dan 400 vrijwilligers is onderzocht in de periode van maart 1997 tot maart 2001. Aan sluitend zullen deze resultaten in een internationale context geplaatst worden. Het eind doel is het ver krijgen van de status van de Steenuil Bescherming in ieder Europees land. Het symposium zal gehouden worden in een extreem goed Steenuil biotoop met dichtheden tot 3.37 roepende mannetjes per km2 verspreid over 91 km2. Het zuiden van Oost Vlaanderen heeft een voor de soort gunstig kleinschalig landschap. Geraardsbergen ligt in de Dender vallei, dat een van de eco logisch meest belangrijke valleien is in het löss gebied van Zuid Vlaanderen. De gehele heuvelachtige omgeving van de Vlaamse Ardennen wordt gekenmerkt door kleinschalige valleien met een bijzondere rijkdom aan biologische diversiteit. Het symposium gaat van start met een avondexcursie. Op de tweede dag staan de volgende plenaire sessies op het programma: 1De Steenuil in Vlaanderen op macro schaal: Standaard inventarisatie methode Vlaams Steenuil Project: algemeen Vlaams Steenuil Project: habitat voorkeur 2. De Steenuil in Vlaanderen op meso schaal: Steenuil verspreidingspatronen in Vlaanderen Steenuil in Meulebeke Steenuil in Antwerpen 3. De Steenuil in Vlaanderen op micro schaal Typologie van Steenuil habitats Vlaams Steenuil Behoudplan Natuur behoud in Vlaanderen in relatie tot het Steenuil project. 'Steenuil excursie en demonstratie van de standaard inventarisatie methode. Op de derde dag staan de volgende plenaire sessies op het programma: 4. Internationale context: Balanceren op de rand. De kritische toestand van de Steenuil (Athene noctua) in een land schap met intensieve landbouw. Steenuil en insecticiden. Reden voor bezorgheid? Steenuil in Italië 5. Internationale context: Steenuil (Athene noctua) in Wallonië. Een overzicht van beheer activiteiten en hun gevolgen sinds 1989. Overzicht van Steenuil literatuur. Internationaal Steenuil Beheer Plan

de Steltkluut | 2001 | | pagina 11