CD- Rom TUIN(D)IEREN Pyamazweefvlieg Episyrphus balteatus) Bron: ZWEEFVLIEGEN VERSLAG VAN ZEEUWS VLAANDEREN Door Lucien Calit Ergens in het voorjaar van 1996 hing Hans van Hage aan de telefoon. Er zouden die middag drie medewerkers van het Natuurhistorisch mu seum te Leiden, bij Staatsbosbeheer op bezoek komen. Er zou gesproken worden over een on derzoek naar Zweefvliegen in Zeeuws Vlaande ren. Of het interessant voor mij zou kunnen zijn om daarbij te zijn. Dit telefoongesprek bleek een schot in de roos. Want het was precies in een tijd dat bij mij net zoals bij Rob Remmerts de interesse in deze diergroep begon te groeien. Beiden hadden we wel eens wat Zwevertjes ge vangen en diverse worstelingen met de inge wikkelde tabellen achter de rug. En nu was daar plotseling een kans om echte profs aan het werk te zien. Zo'n buitenkans wilden we ons niet laten ontnemen. Wat volgde was een 5-tal jaren du rende, leerzame en uiterst prettige samenwer king. Ik voel me nog steeds een bofkont dat ik aan de veldinventarisaties heb kunnen meewe - ken. Excursies naar alle uithoeken van Zeeuws- Vlaanderen werden georganiseerd. De excu- sies, waarvan vanuit Leiden Kees van der Blon Phlip Pronk en Jan Delfos (als projectleider) deelnamen, trokken ook dikwijls de aandacht van andere Zeeuwse natuuronderzoekers. Op j diverse tochten waren b.v. Chiel Jacobussn, Ron Brouwer, Sandra Dobbelaar, Gerrit Blau- wendraad en Alex Wieland aanwezig. In een hele rij van terreinen werd een malaiseval (een tentvormige fuik, nadat insecten erin gevlogei zijn kunnen ze er niet meer uit) opgezet. Na het j veldwerk volgden vaak talloze avonden prepare ren en determineren van de gevangen vliegen. Alle gegevens werden in Leiden verwerkt. Jan Delfos heeft het geheel aan elkaar geschreven. Eind februari zag dan het zweefvliegen verslag! het licht. Dit is een heugelijk feit want na 6 jaar 10

de Steltkluut | 2001 | | pagina 12