oen nog, wat voor een kraan heb je nodig om ontainers driehoog te stapelen? Er zou nisschien wel een dijk omheen gaan om alles aan het zich te ontrekken. Alles was bespreekbaar. Inmiddels zijn ze aan het bouwen. Van een dijk is geen sprake meer. Heeft ook geen zin. De containers, is inmiddels ook bekend, komen niet hoger dan zes hoog. De Jijk heeft dus geen zin meer, ze zouden er toch ovenuit steken. En wat voor een kranen heb je odig om containers zeshoog te stapelen? Juist. ;ortom we zijn gewoon geIk heb er geen ander woord voor. Ondertussen, hou u hand nog laar even voor uw ggaat het door. De ntsluitingsweg die door de Braakman richting DOW loopt zou worden afgesloten. Ik heb zo en gevoel... 'wachten maar. Dit zijn in ieder geval zaken aar ik me echt heel erg over kan verbazen, onduit kwaad maken. Het gelobby tussen dustriëlen, overheden en de milieubeweging ,:aat mij boven mijn pet. Ik zie alleen dat de zaak iaar de klgaat. Op kleine schaal worden euke successen geboekt en op grote schaal vordt de zaak onherstelbaar vernield. Van mij nogen ze de Braakman hebben. Zouden we iet gewoon nog één keer kunnen verkavelen? ost Zeeuws-Vlaanderen om te wonen en te creëren, de kanaalzone en de Braakman voor industrie en West Zeeuws-Vlaanderen voor Ie landbouw en de natuur. Dat zou nog eens at wezen. Daar bij de molen van Hoek de ntainers 12 hoog. De mossel en de staurants van Philippine worden ingebouwd or de krakers van chemiegiganten. Plaatsjes Sluiskil, Hoek, Philippine worden samen met ie bijbehorende gehuchten toegevoegd aan de storische kaart. Oh, natuurlijk zullen we er met allen voor zorgen dat de cultuur niet iemaal verloren gaat. De industrieterreinen Hen op z'n minst vernoemd worden naar de vegere woonkernen. Ik ben er een groot orstander van. Vooral omdat ik net buiten dat ibied val. Ik zal niet noodgedwongen voor de irkgelegenheid hoeven te verhuizen. De rest il. En als u, wonend in een van de genoemde latsen, de hypotheek net half heeft afbetaald, overeind veert in u stoel, wacht nog even en oi dit exemplaar van de Steltkluut waarmee u schuld aan het milieu afkoopt nou nog niet n hoek. Denk even aan al die zielige kiekendieven, muizen, rugstreeppadden, pyjama zweefvliegen, haften, parnassia's, ratelaars en blauwborsten. Zij hebben nooit kunnen protesteren. U wel. U gaat pas protesteren als ze aan uw huis komen, u tuin, of uw straat. Maar ja, daarentegen hoeven zij geen hypotheek af te betalen, toch? Ik word misselijk van het artikel in de PZC van zaterdag 7 juli dat de "Economisch officier van Justitie" twee boetes van 250.000 gulden eist van Sagro en CVI. Sorry, zes maanden cel, dat was ik even vergeten. Sjoemelen met vervuilde grond. 250.000 gulden en zes maanden. Ze lachen zichzelf rot. Voor mensen van dat kaliber is dat net zo erg als voor ons om met 90 km/u geflitst te worden waar we 80 mogen rijden. Een bladzijde verder lees ik: "Hulst schaamt zich voor vuile straten". De inwoners doen een dringend beroep op de gemeente de veegwagen van stal te halen en de onkruid bestrijdingsmiddelen niet ongebruikt te laten. Ze ergeren zich aan het zwerfafval in de straten. Van wie komt dat afval? En het onkruid moet bestreden worden. Lezen Hulstenaren geen krant? Weten ze niet dat de overheid probeert om gebruik van bestrijdingsmiddelen terug te dringen ten behoeve van een schoner milieu? Hoe tegenstrijdig zijn die mensen daar in de meest Vlaamse stad van het land. Ik kom op mijn woorden terug. De industrie moet niet naar Philippine en Hoek. Ze moet naar Hulst. Als ze zichzelf daar vereenzelvigen met Vlaanderen komt dat mooi uit. De industrie die net buiten Hulst oprukt vanuit Antwerpen zou niet misstaan in de achtertuin van zulke eiPas maar op, morgen komen ze, morgen staan ze op de stoep. Trinnggg. Goedemorgen, het havenschap. Wij hebben gehoord dat u het hier zo een zootje vindt in uw wijk. Nou, u heeft gelijk hoor. Die klaprozen en die kamille dat kan echt niet. Nu ben ik in de gelegenheid om u een mooi bod te doen. Ik wil uw huis en uw tuin kopen, sterker, ik moet uw huis en uw tuin kopen. Noch sterker, morgen moet u er uit zijn. Werkgelegenheid, weet u wel!

de Steltkluut | 2001 | | pagina 9