A Zaterdag 17 november 2001: LANDELIJKE NATUURWERKDAG Door heel het land zullen talloze groepen op deze dag een start maken met het beheerswerk in natuurterreinen en in het landschap. De bedoeling van deze dag is dat iedereen eraan mee kan doen. Ook mensen die nooit eerder iets aan buitenwerk hebben gedaan. Zelfs passanten kunnen van de fiets stappen en de handschoenen aantrekken. Voor deze dag hebben we een aantrekkelijk en afwisselend programma. Hoewel nog niet alle details vastgelegd zijn, bij het ter perse gaan van De Steltkluut, ziet dat er voorlopig als volgt uit: De deelnemers worden op de Kinderboerderij, Evertsenlaan te Terneuzen verwelkomd. Daar zijn 2 klussen te doen: 1het knotten van een groepje knotwilgen in de hertenweide en 2. het snoeien van wat esdoorns op het terrein. De laatste klus is geschikt voor de mensen die vanaf een ladder durven te werken. Een grotere klus wacht ons op het erf van de boerderij van de familie Dekker aan de overzijde van de Otheense kreek. Een spectaculair onderdeel van de dag bestaat eruit dat de deelnemers hiervoor naar de overzijde van de kreek geroeid worden. Hiervoor wordt medewerking verleend door de Zeeverkenners van de Doormangroep te Terneuzen. De pauzes vinden plaats in de schuur van de kinderboerderij waar de beheerder aldaar, de Stichting Tragel aan de deelnemers koffie en soep verstrekt. Er wordt gewerkt tot een uurtje of vier in de middag. Vertrek uit Terneuzen om 9.00 uur vanuit de Walstraat (de vaste mensen van de knotgroep graag wel even van tevoren aanmelden), aanvang van het werk op de locaties om 9.30 uur. CONTACTADRESSEN WERKGROEPEN: Werkgroep Planologie: Vogel-/Roofvogel Zeeland: Landschapsonderhoud/Bomen: Planten: Insecten: Jeugd: naam A. Paauwe, G.v.d.Nissestr 48, 4532 AE Zaamslag A. Wieland, Hattingalaan 12, 4561 XV Hulst L. Calle, Walstraat 7, 4531 ED Terneuzen P. Maas. Rembrandtlaan 11, 4532 HP Terneuzen J. de Bakker, Past. Willemsstraat 5, 4586 AJ Lamswaarde S. Dobbelaar, Bellamystraat 37, 4532 CR Terneuzen

de Steltkluut | 2001 | | pagina 30