w WWWEETJES onvolwassen Ringsnaveleend gezien op de Spaarbekkens. Op 15-10 zat hier ook een juveniele Grauwe Franjepoot. De Spaarbekkens zijn momenteel hermetisch afgesloten ivm eventuele aanslagen! Via via kreeg ik de melding van een Koereiger die begin oktober in eerste instantie langs telpost Breskens vloog en daarna is waargenomen rondom Hoofdplaat. Bokjes werden op 21-10 gezien in het Sieperdaschor en bij de gluurmuur in de Braakman. Enkele werknemers van het bedrijf Elopak, te Terneuzen, attendeerden op 24-10 hun collega J. Poortvliet op een "roofvogel" die zich ophield op het fabrieksterrein. Het bleek om een juveniele of vrouwtje Sneeuwuil te gaan. De vogel was flink besmeurd met olie, zodat besloten werd de uil te vangen. De eerste poging mislukte en de vogel vloog circa 70 meter weg. De Sneeuwuil kon goed vliegen. De tweede poging lukte wel. De vogel was redelijk mager maar oogde fit, aan boord zijn de uilen niet gevoerd. De ongeringde uil is overgebracht naar een dierenarts en daarna naar het vogelasiel De Mikke in Middelburg. Nadat de Sneeuwuil gewassen was, zag zij er weer een stuk beter uit. Op 24-10 werd een Rode Wouw gezien boven de zeedijk van het Verdronken Land van Saeftinghe (dhr. G. Bun). Een 3-tal Rode Wouwen vloog op 26-10 boven de Rijksdam, Verdronken land van Saeftinghe, W. Lansman. Vanaf 26-10 was de Kleine Zwaan weer present in de Braakman. Ook op 26-10, 18 Kleine Strandlopers in de blikken. Een Zwarte Wouw zat op 27-10 bij de Gasdam (Saetinghe) (J. Maebe). Op 28-10 10 Casarca's in Braakman Noord. Een andere Sneeuwuil werd op 29-10 waargenomen in Aardenburg (53-28-45). De vogel is gezien op een dak in de Romanlaan. De uil oogde fit en had een klein beetje olie op de buik. De dierenambulance heeft getracht de Sneeuwuil te vangen maar dit is niet gelukt. Een Alpenwatersalamander werd op 11-10 gezien in het WMZ bos te St. Jansteen (L. Noens). Vanaf eind maart is de website van De Steltkluut on line'. Sinds de start is het aantal pagina's flink gegroeid en nog steeds groeiende. Zo zijn er nu hoogwater en laagwater tellingen in Het Land van Saeftinghe op de site te vinden. En vanaf nu is het rapport "Veerhaven Perkpolder: een weg naar de natuur" ook digitaal te bekijken. Een aantal weken geleden, nadat het nieuws van de vangst in Terneuzen van een zeldzame Sneeuwuil op de site was gepubliceerd, stegen de bezoekersaantallen met grote sprongen. Mede dankzij een 'hyperlink' op de sites van o.a. www.dutchbirdina.nl.www.birdinazeeland.nl en www.lauwersmeer.com kwamen er veel vogelaars even een kijkje nemen. Bijna dagelijks werden er nieuwtjes over de Sneeuwuil op de waarnemingenpagina bijgeschreven. Er zijn ook foto's geplaatst. De pagina met actuele natuurwaarnemingen wordt ook nu nog regelmatig bijgewerkt. Af en toe krijgen we een link naar een leuke pagina op het internet aangemeld. Zoals bijvoorbeeld de site van Alex de Smet over steenuilen in Zeeuwsch-Vlaanderen: htto:// home.hetnet.nl/~lotteke/index.html. Deze en nog Door Webmaster: Harry Hamerlink meer interessante links naar natuursites staan op onze site vermeld bij www.steltkluut.nl/link. htm. Na het verschijnen van De Steltkluut kunnen er wijzigingen optreden in de geplande activiteiten. Het actuele activiteitenrooster staat op de site onder de knop activiteiten. Met het van start gaan van de website hebben we ook de beschikking over diverse e-mail adressen. Zo zijn de werkgroepen via e-mail te bereiken en o.a. ook de voorzitter (voorzitter@steltkluut.nl) en de Steltkluutredactie (redactie@steltkluut.nl). Kijk voor het volledig overzicht op de site bij www.steltkluut.nl/ ver adres.htm. Al eens gekeken op de site? Wij horen graag wat u er van vindt. Ook uw op- of aanmerkingen zijn welkom. Kunt u bijvoorbeeld gemakkelijk vinden wat u zoekt op onze site? Is er iets wat u mist? We horen het graag. Reacties over de opbouw van de website kunt u sturen naar de webmaster@steltkluut.nl. Algemene vragen of opmerkingen kunt u sturen naar info@steltkluut. nl.

de Steltkluut | 2001 | | pagina 23