t- T STELTKLUUT WINT SCHERMBEEKPRIJS Eind september won De Steltkluut de Houtvester van Schermbeekprijs. Dat is een onderscheiding voor vrijwilligers en organisaties die zich inzetten voor het beheer van de terreinen van Staatsbosbeheer in de regio West Brabant Deltagebied. In het juryrapport vinden we veel lovende woorden. Een kleine bloemlezing: "De Steltkluut is genomineerd vanwege haar brede inzet voor de bescherming van natuur in Oost Zeeuws Vlaanderen. Ze levert betrouwbare inventarisatiegegevens en heeft een deskundigheid op een groot aantal soortgroepen. Een groot aantal leden is bezig met broedvogel en ringonderzoek en waarnemingen op het gebied van bijen tot orchideeën en van vogels tot zeewieren. Daarnaast organiseert de vereniging ook nog excursies voor de leden en plaatst ze nestkasten voor zangvogels, kerkuilen en vleermuizen. Ook ondersteunt de vereniging met een groot aantal initiatieven het werk van Staatsbosbeheer. Daarmee laat de vereniging een vonk overslaan naar een groot deel van de plaatselijke bevolking. Verder waardeert de jury de kritische houding ten opzichte van Staatsbosbeheer." DE PRIJS De prijs bestaat uit 3 onderdelen. In de eerste plaats een wisseltrofee bestaande uit een doorgeknaagde beverstam. In de tweede plaats is fl 5000,00 beschikbaar voor een project op het terrein van Staatsbosbeheer. En tot slot nog eens fl 500,00 vrij te besteden. De fl 500,00 willen we het liefst besteden aan een gezellige avond voor de leden, met daarbij een hapje of drankje. De komende ledenvergadering van 11 december '01 plannen we geen activiteit na de pauze, zodoende is er alle tijd voor een wat meer informeel en gezellig contact. Door: Lucien Calle EVEN MEEDENKEN GRAAG Vijfduizend gulden te besteden aan een natuurproject is echter een heel andere opgave. Omdat het de inzet van vele vrijwilligers is, die deze prijs mogelijk heeft gemaakt, lijkt het ons een aardig idee dat dezelfde vrijwilligers ook worden betrokken bij de invulling ervan. We vragen u dus om eens even met ons mee te denken om projecten te vinden. Uw suggesties voor projecten kunt u, liefst schriftelijk, aanleveren op het postbusadres of bij een van de bestuursleden. CRITERIA Natuurlijk is het zo dat er een aantal voorwaarden zijn voor die projecten. Ze moeten in ieder geval iets te maken hebben met Staatsbosbeheer. Bijvoorbeeld dat ze direct of indirect bijdragen aan een terrein van deze organisatie. Het mag ook iets educatiefs zijn. Kansen liggen met name bij projecten die SBB zelf niet kan realiseren, om welke reden dan ook. SELECTIE VAN DE PROJECTEN We wachten in spanning af welke projecten u gaat bedenken. Eerst zullen dan de voorstellen kritisch tegen het licht gehouden worden door de jury van deze prijs. Zij bepaalt uiteindelijk wat wel of niet kan. Afhankelijk van de het aantal en de aard van de projecten die daarna overblijven kunnen we beslissen over hoe we samen met u tot de uiteindelijke beslissing kunnen komen. Hopelijk kan er door de leden over gestemd worden, bijvoorbeeld op een volgende ledenvergadering. Een nader bericht hierover volgt snel, want in het jaar 2002 moet het project een aanvang genomen hebben. Wie doet er mee en verzint iets leuks en zinvols? 5

de Steltkluut | 2001 | | pagina 7