maar... De Nederlandse politiek likt haar wonden. Pim kraait victorie. Veel van de Zeeuws Vlaamse bestuurders doen het heel wat slechter dan de politici in de tweede kamer. De stelling dat plaatselijke politieke partijen een afspiegeling zijn van de landelijke, gaat voor ons hier absoluut niet op. Onze bestuurders, die doen maar wat. Zelfgenoegzaam zitten ze in de gemeenteraad en laten Gods water over Gods akker vloeien. Er komt een fusie. De zeven Zeeuws-Vlaamse gemeenten gaan over in drie. Persoonlijk vind ik het jammer dat het niet één grote gemeente wordt. Goed. U als trouw lid van onze vereniging volgt natuurlijk alle krantenberichten over bijvoorbeeld het kappen van bomen. Ik zet er even willekeurig een paar op een rijtje. De gemeente Sluis-Aardenburg kapt illegaal bomen. Oostburg reageert precies andersom en gaat in de clinch als een particulier van een flinke uitgegroeide wilg een knotwilg wil maken. Terneuzen staat toe dat er bomen gekapt worden voordat de bezwaarmakende tégen die kapvergunning enig bericht hebben gekregen. Axel wil op een of ander eilandje weer teveel bomen kappen. En de gemeente Hontenisse? Die hebben steeds minder bomen, maar wel een bomenbeleids- plan. En dit zooitje ongeregeld moet straks gaan fuseren? Kijk nou eens hoe schofterig de gemeente Terneuzen zich gedraagt als het gaat om uitgifte van kapvergunningen en de naleving van de boswet. Terneuzen zou beter met Sluis kunnen fuseren. Er wordt gewoonweg maar wat gedaan. De burgers morren niet, we zetten een mooi theater neer, geef ze brood geef ze spelen. Zolang u dit accepteert en verder maft, gaat de zottigheid gewoon door. De andere helft van de bevolking pikt het niet meer, en die stemmen op een zekere Pim. Eigenlijk, heel stiekem vind ik het wel goed. Laat ze maar eens onderuit gaan. Het is wel eng, stel je voor dat die vent.... Een ding is mij duidelijk. Als Den Haag plat gaat, is het bestuur van een gemiddelde Zeeuws Vlaamse gemeente de volgende. Wij hebben het zelf zover laten komen. We liggen met ze allen te maffen, en een stel bejaarde burgemeesters en wethouders zijn puur en alleen bezig met zelfgenoegzaam punten te scoren. Het beste voorbeeld voor onze totale domheid en desinteresse op dit gebied is wel de lage opkomst bij de gemeenteraadsverkiezingen en de waterschapsverkiezingen. Snappen doe ik het niet. Het maakt me ongerust. Het schijnt zo een 40 procent van de bevolking dus niets te interesseren. Van de 60 procent die het wel wat interesseert stemt een groot deel op een demagoog. Al met al mogen we dus blij zijn met wat we nu hebben? Is dat de les die we moeten leren? Dat onze huidige politici, plaatselijk en landelijk het niet zo slecht doen? Of juist dat ze het zo slecht doen, dat onze nationale badmuts het zo ver kan schoppen? Even serieus. De huidige politieke partijen hebben geen van alle natuur en landschap in hun top drie staan. Bij Pim staat het niet eens in de top 10. Wordt wakker, en stem verantwoordt. Kijk goed naar het verkiezingsprogramma van een partij of persoon en stem op iemand die natuur en landschap in de top drie zet. Nu bij de landelijke verkiezingen, en straks bij de gemeenteraad en waterschapsverkiezingen. Neem uw verantwoording en fluit de huidige bestuurders terug. Doe het alleen niet op de Rotterdamse manier. Al met al, ben ik eigenlijk blij dat we (nog) geen burgemeester kunnen kiezen. Stel je voor. Alhoewel? Wacht eens even, dit is mijn kans! Ik scheer mijn kop kaal. Schrijf een boek, roep wat onzinnige maar uiterst interessante kreten. Scharrel vervolgens wat met buitenlandse jongens in een dark room. Laat een taart in mijn gezicht drukken, en wordt burgemeester van de gemeente Midden Zeeuws Vlaanderen, kanaalzone. De naam alleen al. Kanaalzone. Een K teveel, anders was Pim vast hier op de lijst gaan staan. Wat zegt u nu? Banaal, ordinair? Sorry. Als je het tegenwoordig nog een beetje ver wilt schoppen in de politiek, heeft dat de toekomst. We hebben het zelf zover laten komen. 18

de Steltkluut | 2002 | | pagina 20