Een vogelrijke toekomst voor Vogelbescherming Nederland gaat een project aanpakken dat Vereniging en heeft daarbij Uw hulp nodig. Het gaat om de langrijkste vogelgebieden van het land. Namelijk de Westerschelde. Deze enorme riviermond is bij veel Nederlanders bekend als scheepvaartroute naar Vlissingen en Ant werpen met veel industriële bedrijvigheid. Het komt in het nieuws, als het gaat om gestremde veerpon ten, de nieuwe Westerscheldetunnel en de verdieping van de vaargeulen. Dat is wat mensen ervan weten. Veel minder bekend zijn de natuurwaarden van het gebied. Voor talloze vogels en zeedieren is de Westerschelde belangrijk als broedgebied, paaiplaats en als voed selbron. Met zijn uitgestrekte slikbanken en zandplaten is deze monding te verge lijken met de Waddenzee. Hier heerst dezelfde dynamiek van in- en uitstromend water en een zelfde rijkdom aan dieren, voedsel en rust. In het recente verleden heeft men het belang van de Waddenzee ingezien en die erkend als een onvervangbaar natuurgebied en onmisbaar tussenstation voor tal loze trekvogels. Vogelbescherming Nederland vraagt nu zo'n zelfde erkenning voor de Westerschelde. In en rond de Westerschelde is ver schrikkelijk veel te winnen aan natuurwaarden. En vooral aan vogelleven. Het zal grote overredingskracht vergen en inspanningen op veler lei gebied om die onbekende dus onbeminde natuur van de Wes terschelde een plaats te geven in de harten en hoofden van alle Nederlanders en Belgen). 20

de Steltkluut | 2002 | | pagina 22