WERKDAG OP DE WASSENDE MAAN VEILIGHEIDSSCHOENEN VOOR DE KNOTTERS Na een aantal jaren is er met de mensen van het biologisch landbouwbedrijfje in Deinze (België) een echte vriendschapsband gegroeid.Verschillende keren kwamen we hier zelfs met meer dan 20 vrijwilligers aanzetten! We vinden het dan ook heel leuk om ook dit jaar hier weer een werkdag te plannen. De dag vindt plaats op zaterdag 30 november. Deze dag gaan we het landje wat we inmiddels zo goed kennen nog wat verder verfraaien. De bedoeling is om er nog een aantal gemengde hagen bij aan te planten. Daarnaast is er opnieuw het nodige aan snoeiwerk. Dus voor ieder wat wils. Zoals gebruikelijk is worden we ook deze keer weer volledig in de watjes gelegd. Uw brood kunt u dus gerust thuis laten en ook de koffie en chocomel zal overdadig vloeien VERTREKTIJDEN Omdat het wat verder weg is vertrekken we een half uurtje vroeger dan normaal: om 8.30 uur vanuit de Walstraat te Terneuzen. Rond een uurtje of 5 zijn we weer terug. AANMELDEN Aanmelden is wel verplicht, liefst al wat op voorhand, ivm met de culinaire voorbereidingen. Geef daarbij aub aan of u een auto beschikbaar heeft en of er noq zitplaatsen vrij zijn. Aanmelden bij Lucien (0115-617416). Door Lucien Calle. De nieuwe ARBO wet stelt steeds strengere eisen aan de veiligheid, ook voor het vrijwilligerswerk. En dat is ook wel terecht want vrijwilligerswerk doen in de natuur en het landschap is fijn. Wanneer je dan 's avonds gezond en wel weer thuis komt is het nog fijner. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) is actief bezig met de "implementatie" van het arbo gebeuren. Zo wordt voor alle Zeeuwse groepen centraal een Risico Inventarisatie en Evaluatie opgesteld, zodat iedere groep dat niet apart hoeft te doen. De SLZ heeft ook bij de Nationale Postcode Loterij een eenmalige subsidie aangevraagd (en gekregen) om de arbeidsomstandigheden te verbeteren bij het vrijwilligerswerk. Een deel van dat geld willen we bestemmen om het gebruik van veiligheidsschoeisel bij de weekendvrijwilligers te bevorderen. Na enig denkwerk en overleg op het jaarlijkse vrijwilligersberaad, hebben we voor de volgende methode gekozen: rekeningen van veiligheidsschoeisel (schoenen of laarzen met stalen neuzen) worden voor de helft vergoed tot een maximum van 35 euro en tot het budget op is. In verband met de verantwoording van het besteedde geld moet de rekening uiterlijk 1 december 2002 in ons bezit zijn, voorzien van adresgegevens en het rekeningnummer. ledereen die, én in het verleden regelmatig met de knotgroep heeft meegewerkt, én dat in de toekomst ook weer wil doen, komt hiervoor in aanmerking. Vragen of opmerkingen: Lucien (0115- 617416) of Peter van der Vliet (0113-230936). 5

de Steltkluut | 2002 | | pagina 7