Verkiezingen waterschap Zeeuws-Vlaanderen KIES VOOR NATUUR IN HET WATERSCHAPSBESTUUR Op 20 november dit jaar is het weer zover. Dat is de dag waarop de verkiezingen voor het waterschapsbestuur in Zeeuws Vlaanderen plaatsvinden. Deze keer op dezelfde dag als de gemeenteraadsverkiezingen. De stemmers kunnen in een moeite naar de stembus van het waterschap en de stemcomputer van de gemeente. Het waterschap laat nog stemmen met het rode potlood. Dit heeft voor een deel te maken met de wat andere opzet. Sommige mensen mogen ook meerdere stemmen uitbrengen. Hoe zit dat? Elke inwoner van Zeeuws-Vlaanderen van 18 jaar en ouder, ingeschreven bij een van de gemeenten, mag gaan stemmen voor de categorie ingezetenen. Mensen die een eigen huis hebben mogen ook stemmen voor de categorie gebouwd, met die beperking dat per woning maar 1 persoon stemt. Daarnaast is er voor de mensen met redelijk wat grond in bezit de categorie ongebouwd. Omdat de taken van het waterschap zeer vaak een directe relatie hebben met natuur en landschap steunen de natuur- en milieuorganisaties ook bij deze verkiezingen enkele kandidaten. Zij zullen als ze gekozen worden zich direct inzetten voor de belangen van natuur en landschap, waarbij ook andere belangen mee worden afgewogen. Die kandidaten zijn: Martien van der Krabben woont in Aardenburg en heeft voor zijn vervroegd pensioen gewerkt als ingenieur weg- en waterbouwkunde. Martien is actief lid van de natuurvereniging het Duumpje en wil zich, als inwoner van West Zeeuws Vlaanderen inzetten voor het zorgvuldig beheer en het behoud van het gebied.. Adri Paauwe, de voorzitter van de Steltkluut is vanaf de verkiezingen van maart 1999 is hij lid van het Dagelijks Bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Adri vindt het heel belangrijk dat het water van de kreken in Zeeuws Vlaanderen goed van kwaliteit is. Dit is vooral belangrijk voor de natuur maar ook voor de recreatie. Daarnaast vindt hij dat er veilig gefietst moet kunnen worden, over goede en veilige polderwegen en goed onderhouden dijken. Dit alles is een taak van het waterschap en Adri werkt hier de komende jaren graag aan mee. Rob Remmerts is actief lid van de Steltkluut. Rob wil zich in het waterschapsbestuur inzetten voor kwaliteit van het water, dat betekent concreet: het schoonmaken van kreekbodems, het terugdringen van het gebruik van bestrijdingsmiddelen en daarbij een goed handhavingsysteem en voldoende waterberging onder andere in de vorm van natuurvriendelijk oevers. Rob stelt dat het water behalve een landbouwfunctie ook een natuur- en recreatieve functie heeft en dat er een beter evenwicht moet komen tussen de verschillende belangen van waterdragende functies dan er nu is. Deze mensen willen met een groen hart, gaan voor het behoud van de natuur, het milieu en het karakteristieke landschap van heel Zeeuws Vlaanderen. Ga in elk geval op 20 november stemmen voor het waterschapsbestuur. Categorie ingezetenen: Stem als inwoner van West-Zeeuws-Vlaanderen op Martien van der Krabben Stem als ingezetene van Midden- en Oost- Zeeuws-Vlaanderen op Adri Paauwe Categorie gebouwd: Stem als eigenaar van een woning op Rob Remmerts. Een week voor de verkiezingen kunnen de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen een folder in de brievenbus verwachten met hierin nogmaals namen en de gezichten van de 'groene' kandidaten, Martien, Adri en Rob. U vindt deze folder nu al bijgesloten.

de Steltkluut | 2002 | | pagina 11