De nieuwe soorten: de Honingzwam (Armillaria mellea sl.), het Week oorzwammetje (Crepidotus mollis), de Trechteroesterzwam (Pleurotus cornucopiae) en de Beukwortelzwam (Xerula radicata). S.B.B. terrein plus diversen in de Clinge- polder-Weelkes te Clinge. De gevelde populieren welke nog in het weiland liggen (gedateerd) nabij de Woestijnestraat leveren drie nieuwe soorten op voor dit kmhok. De "Witte bergen", anders een schraal droog terrein, levert een groot aantal soorten op, o.a. Vliegenzwam, Parelamaniet, Berkenboleet, Berkenridderzwam en Narcisamaniet. De nieuwe soorten voor dit kmhok, oost van de Opperstraat te Clinge: de Sombere honingzwam (Armillaria ostoya), de Satansboleet (Boletus satanus), het Plooirokje (Coprinus plicatilis sl.), de Bleke borstelkurkzwam (Coriolopsis trogii), het Gewoon fluweelpootje (Flammulina velutipes), de Grote parasolzwam (Macrolepiota procera), het Wieltje (Marasmius rotula), de Franjevlekplaat (Panaeolus sphinctrinus), de Bruine modderbekerzwam (Peziza limnaea), de Schubbige oesterzwam (Pleurotus dryinus), de Dadelfranjehoed (Psathyrella spadicea), het Grootsporig kuddeschijfje (Pyronema domesticum), het Rossig ballonbekertje (Spaerosporella hinnulea) en de Berkenridderzwam (Tricholoma fulvum). De kampvuurtjes rond de "Witte bergen" leveren ook een typische brandplekken soort op nl. de Tephrocybe anthracophila, het Rondsporig pekzwammetje, maar deze soort was hier allang bekend. Het paddestoelenbos achter het tennisveld te Clinge levert maar 1 nieuwe soort op. Op de Gele aardappelbovisten staat de Kostganger- boleet, Boletus parasiticus, te pronken. Het terrein van "Stichting Tragel", voorheen "Sterre" levert niets op. Voor de paddestoelen wordt dit terrein totaal ongeschikt. Nieuwbouw, tuinaanleg, bomenkap, kortom het biotoop deugt hier niet meer. De waterwingebied van Delta Nutsbedrijven. De nieuwe soorten te Clinge:de Wilgenzompzwam (Alnicola salicis), de Rupsendoder (Cordyceps militaris), de Valse veenmosgordijnzwam (Cortinarius huronensis), de Slijmige spijkerzwam (Gomphidius glutinosus), de Bleekgele mycena (Mycena flavoalba), het Oranje mosbekertje (Neottiella rutilans), de Elzenbundelzwam (Pholiota alnicola), de Vermiljoenhoutzwam (Pycnoporus cinnabarinus), de Broze russula (Russula fragilis) en de Sneeuwwitte kaaszwam (Tyromyces chioneus) De meeste soorten zijn gevonden op hout in een noordkanaal. 'St. Jansteen', de nieuwe soort: de Bundelfranjehoed (Psathyrella multipedata). Heikant, 'de Wilde landen', de nieuwe soorten: de Honingzwam (Armillaria mellea sl), de Zwartgroene melkzwam (Lactarius necator), de Knol parasolzwam (Macrolepiota rachodes), de Bruine bekerzwam (Peziza badia), de Vaalblauwe kaaszwam (Oligoporus subcaesius) en de Echte huiszwam (Serpula lacrymans). De herinrichting van dit terrein nadert zijn voltooiing. Ook in deze gebieden was de Honingzwam massaal aanwezig. Wordt dit een ramp voor de bosbouw? Wederom was 'St. Jansteen' het gebied voor de Grote parasolzwam, Clinge het gebied voor de Vliegenzwam en dat zal zo wel blijven. Helaas zijn deze gebieden vanaf 15 oktober gesloten i. v.m. mogelijk terroristische activiteiten Gelukkig zijn er nog andere terreintjes die dan in de kijker komen, zoals het S.B.B. terreintje aan de Blomweg te Clinge. Het Vlaams district zou dan wel niet meer bestaan maar toch heb ik hier diverse bijzondere paddestoelen gevonden eind oktober. Het weiland ligt er verlaten bij doordat er baggerwerkzaamheden hebben plaatsge vonden. Achteraf gezien heeft het vee, dat hier nu al een tijdje weg is, toch gezorgd voor een aantal karakteristieke soorten. Geen vertrapping meer en Vrij toegankelijk'. Het eerste wat opvalt zijn de gerooide populieren met machtig mooie Wollige bundelzwam en Geschubde oesterzwam. De Rode lijst soort zoals de Bleke borstelkurkzwam is hier ook aanwezig, prefereert dik populierenhout. Op het wortelstelsel zit de Honingzwam en de Slijmige blekerik. Rondom oude koeienvlaaien staat veel Franjevlekplaat, de Grote parasolzwam en het 11

de Steltkluut | 2003 | | pagina 13