zomerkamp, de kosten en de sticker voor onze groep. Tevens kunnen we dingen bedenken die we tijdens het kamp willen gaan doen. Deze avond kunnen we ook samen kijkenhoe we het onderzoek naar muizen gaan opzetten en wat voor soorten we kunnen verwachten en natuurlijk wie wat op zich neemt. DRIJVENDE WATERWEEGBREE IN CLINGE Datum: Zaterdag 24 mei '03 Tijd: aanvang 9.30 uur tot halverwege de middag Plaats: Kruising Opperstraat - Woestijnstraat (tussen Clinge en Nieuw-Namen) Contact: Peter Maas, 0115 - 617004 Meenemen: flora en loupe; bij deze excursie kunnen laarzen handig zijn. Let op: De excursies van de plantenwerkgroep staan open voor iedereen, maar ze zijn meer dan zomaar een eindje wandelen onder leiding van een gids. Er wordt geïnventariseerd, gedetermineerd en alle gegevens worden nauwkeurig op streeplijsten en rodelijst formulieren ingevuld. Voor wie geïnteresseerd is in het leren kennen van wilde planten in onze regio zijn deze excursies echter zeer de moeite waard en altijd en voor iedereen leerzaam. We gaan op zoek naar een van de meest bijzondere plantensoorten uit onze regio: de drijvende waterweegbree (Luronium natans). Voor het laatst gezien enkele jaren geleden in een klein slootje vlak op de grens bij Clinge. Drijvende waterweegbree is een soort die in zijn gehele verspreidingsgebied ernstig bedreigd wordt en is dan ook niet voor niets opgenomen in de Europese Habitatrichtlijn. Deze plant bloeit in de voorzomer met kleine witte bloempjes en doet enigszins aan waterranonkel denken. De bladeren echter hebben meer weg van ondergedoken bladeren van egelboterbloem. Een lastige klant dus en we willen graag antwoord op de vraag of de drijvende waterweegbree anno 2003 nog wel in onze streek voorkomt. PANOLOGIEVERG ADERING Datum: Maandag 26 mei '03 Tijd: 19.30 uur Plaats: Walstraat 7, Terneuzen Contact: Adri Paauwe, 0115-432187 Vindt u ook dat nieuwbouwplannen voor woningen of industrie afgewogen moeten worden tegen natuur- en milieubelangen van de locatie? Of dat natuurbeheerders, landbouwers en overheden zoals gemeenten op het goede (natuur-)spoor zitten? U bent van harte welkom om hierover mee te denken (en te beslissen)! Een berichtje vooraf wordt op prijs gesteld. 5

de Steltkluut | 2003 | | pagina 7