WAARNEMINGEN -57** Ui A r\- Bloem van Welriekende nachtorchis (links) en Bergnachtorchis (rechts) Door: Alex Wieland Bezoek voor meldingen of nieuwe waarnemingen wekelijks de Steitkiuut webpagina: www.steltkluut.nl JUNI 2003 Aan leuke broedvogels werden dit jaar in Midden Zeeuws-Vlaanderen gevonden: Kleine Zilverreiger 11 paar, Kleine Bonte Specht, Appelvink, Kuifmees 3 paar, Vuurgoudhaantje 1-2 paar (H. Castelijns, J. Vergeer). Een groep Lepelaars (max. 22) is regelmatig in het Sieperdaschor bij de kijkhut. Op 19-6 zaten er 1 Bosruiter en 1 Zwarte ruiter bij de Gasdam in Saeftinghe. Op 15-6 3 Kanoetstrandloper, 5 Kleine Zilverreiger en 1 Slechtvalk (H. Castelijns). Een Ijsvogel werd op 15-6 gezien bij het Patersbos te Hulst (M. Sponselee). Een Wielewaal werd op 7-6 gezien bij Hydro Agri te Sluiskil (H. Polderman) en twee werden er gezien op 10-6 bij de Sterre (J. van Overmeeren). Graszangers werden weer gemeld vanuit Saeftinghe, de meest trefzekere plek is nabij het gemaal Paal. Een Boomklever werd waargenomen in een bos bij Schuddebeurs (M. Buise). Eveneens hier een Appelvink op 23-6 en een Goudvink op 7- 6 en een Bosuil op 7-6 (M. Buise). Een Europese Kanarie werd op 20-6 zingend waargenomen bij de Dubbele Poort te Hulst (M. Buise). Een Visarend en een Porseleinhoen werden waargenomen op 16-6 bij de Grote Vogel (M. Buise), op dezelfde datum een Purperreiger bij Polsvliet (M. Buise). Op 28 en 29 juni zat een Grote Zilverreiger in de Westgeul (Braakman) (B.v.d.Voorde), hier werd op 28 juni ook een donkere fase reiger gezien. Op de Axelse Vlakte zijn een Reebok en een 19

de Steltkluut | 2003 | | pagina 21